Միշուստինը կայցելի Հայաստան՝ մասնակցելու ԵԱՏՄ միջկառավարական խորհրդին
Օգոստոսի 24-25-ը ՌԴ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը կայցելի Հայաստան՝ մասնակցելու Եվրասիական տնտեսական միության (ԵԱՏՄ) միջկառավարական խորհրդի նիստին։ Այս մասին հայտնում է ՏԱՍՍ-ը։
Նշվում է, որ հանդիպումը կանցկացվի Երևանից 50 կմ հեռավորության վրա գտնվող Ծաղկաձոր լեռնային հանգստավայրում։
«Կառավարությունների ղեկավարները նախատեսում են քննարկել Եվրասիական տնտեսական միության (ԵԱՏՄ) շրջանակներում ինտեգրացիոն գործընթացների հետագա զարգացման հարցերը միջնաժամկետ և երկարաժամկետ հեռանկարում»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Միջոցառումն անցկացվելու է ԵԱՏՄ-ում ՌԴ նախագահության հովանու ներքո։ Միության նախորդ նիստը տեղի է ունեցել հունիսին Սոչիում։

Михаил Мишустин 24-25 августа посетит Армению для участия в межправсовете ЕАЭС
Председатель Правительства Российской Федерации Михаил Мишустин 24–25 августа посетит Республику Армения и примет участие в заседании Евразийского межправительственного совета. Об этом сообщила пресс-служба кабмина РФ.
Мероприятие состоится под эгидой российского председательства в органах Евразийского экономического союза.
Планируется обсудить вопросы углубления интеграционных процессов в рамках ЕАЭС и определить стратегические векторы развития союза на среднесрочную и долгосрочную перспективы.
Предыдущее заседание межправсовета ЕАЭС состоялось в июне в Сочи. Также в этом году премьеры стран союза встречались в феврале в Казахстане.