ՌԴ ՊՆ ն հայտարարել Է երեք ԱԹՍ-ով Մոսկվայի օբյեկտների վրա հարձակվելու Կիևի փորձը կասեցնելու մասին
Կիևը երեք ԱԹՍ-ներով հարձակվել է Մոսկվայի օբյեկտների վրա, որոնք խոցվել են ՀՕՊ-ի կողմից։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել է ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը։
«Օգոստոսի 23-ի գիշերը հակաօդային պաշտպանության ուժերի կողմից կանխվել է Կիևի կողմից Մոսկվա քաղաքում երեք անօդաչու թռչող սարքերով ահաբեկչական հարձակում իրականացնելու հերթական փորձը։ Մայրաքաղաքի վրա հարձակված ԱԹՍ-ներից երկուսը ոչնչացվել են ՀՕՊ միջոցներով՝ Մոսկվայի մարզի Մոժայսկի և Խիմկինսկի շրջանների օդային տարածքում։
Երրորդ ԱԹՍ-ն ճնշվել է ռադիոէլեկտրոնային պայքարի միջոցներով։ Կորցնելով կառավարումը` ԱԹՍ-ն բախվել է «Մոսկվա սիթի» համալիրի կառուցվող շենքին», - նշված է հաղորդագրությունում։

Russian air defenses thwarted a Ukrainian drone attack on Moscow early Wednesday, Russia's defense ministry said, the latest in a string of aerial assaults targeting the Russian capital,
"Two of the UAVs [...] were shot down over the territory of the Mozhaisky and Khimki districts of the Moscow region. A third was jammed before crashing into a building under construction in the Moscow City complex," the ministry said in a Telegram post.
There were no casualties, it said.
The alleged attack marks the fourth time in recent weeks that Moscow's financial district has been targeted by suspected Ukrainian drones, according to a CNN tally.