Եվս մեկ ռուս գործչի՝ Վիկտոր Կրիվոպուսկովին թույլ չեն տվել մուտք գործել Հայաստան
Հայաստանի հետ համագործակցության եւ բարեկամության հարցերով ռուսաստանյան ընկերության նախագահ Վիկտոր Կրիվոպուսկովը համալել է Հայաստան մուտք գործելու համար անցանկալի անձանց ցուցակում։ Այս մասին հայտնում են տեղեկանում ենք Ռուսաստանի հայերի միության Թելեգրամ ալիքից։
Տեղեկության համաձակ, Երևանի «Զվարթնոց» օդանավակայանում հինգշաբթի վաղ առավոտյան Մոսկվայից «Աերոֆլոտ» չվերթով ժամանած Վիկտոր Կրիվոպուսկովին թույլ չեն տվել հատել սահմանը։
Նա 2009–2013 թթ եղել է Հայաստանում «Ռոսսոտրուդնիչեստվոյի» ներկայացուցչության ղեկավարը, ՀՀ-ում Ռուսաստանի Դաշնության դեսպանատան խորհրդականը:
Ավելի վաղ լրագրող, գլխավոր տնօրեն և News Media հրատարակչության նախագահ Արամ Գաբրելյանովին թույլ չէին տվել մուտք գործել Հայաստան։ Բացի այդ, Պետդումայի ԱՊՀ գործերի, եվրասիական ինտեգրման և հայրենակիցների հետ կապերի հանձնաժողովի նախագահ Կոնստանտին Զատուլինին և RT-ի գլխավոր խմբագիր Մարգարիտա Սիմոնյանին արգելվել է մուտք գործել Հայաստան։

В Армению не пустили еще одного российского деятеля – Виктора Кривопускова
Председатель Российского общества дружбы и сотрудничества с Арменией Виктор Кривопусков пополнил список нежелательных для въезда в Армению персон, сообщает в своем Telegram-канале Союз армян России.
Согласно информации, в ереванском аэропорту «Звартноц» не дали пересечь границу Виктору Кривопускову, прилетевшему рано утром в четверг рейсом «Аэрофлота» из Москвы.
«В 2009–2013 гг. он был руководителем представительства Россотрудничества в Армении, советником Посольства Российской Федерации в Республике Армения», – говорится в сообщении.
Ранее не разрешили въехать в Армению журналисту, гендиректору и президенту издательского дома News Media Араму Габрелянову. Кроме того, въезд в Армению был запрещен первому заместителю комитета Госдумы по делам СНГ Константину Затулину и главреду RT Маргарите Симоньян.