«Ժողովուրդ». ՔՊ-ականները որոշել են, որ Նիկոլ Փաշինյանի ակտիվ մասնակցությունը քարոզարշավին ոչ մի օգուտ չի տալու իրենց
««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը մինչ պաշտոնական քարոզարշավի մեկնարկը գրեթե ամենօրյա ռեժմով հանդիպումներ ու քննարկումներ է անցկացրել:
ՔՊ-ականները ոչ միայն ներկուսակցական հանդիպումներ են ունեցել, այլ նաև քաղաքական տեխնոլոգիաների և PR տարբեր մասնագետների հետ են հանդիպել, որպեսզի ամենայն մանրամասնությամբ գծագրեն իրենց քարոզարշավը:
ՔՊ-ականները որոշել են քարոզարշավին հիմնականում մասնակից դարձնել հանրության համար ավելի ընկալելի դեմքերի, որոնք ոչ միայն կշրջեն իրենց թեկնածու Տիգրան Ավինյանի հետ, այլ նաև առանձին վարչական շրջաններում տեղեկատվական թռուցիկներ կբաժանեն, կզրուցեն երևանցիների հետ:
ՔՊ-ում կարծում են, որ հանրության համար քիչ թե շատ ընկալելի դեմքերից են, օրինակ, պատգամավորներ Գևորգ Պապոյանը, Հրաչ Հակոբյանը, ԱԺ փոխխոսնակ Հակոբ Արշակյանը և էլի մի քանիսը, դրա համար էլ հիմնականում հենց նրանք են ավելի հաճախ երևում հանրության շրջանում ու ավելի ակտիվ մասնակցում քարոզարշավին:
Ավելին՝ մեր տեղեկություններով՝ հենց այս քննարկումների արդյունքում էլ ՔՊ-ականները որոշել են, որ Նիկոլ Փաշինյանի ակտիվ մասնակցությունը քարոզարշավին ոչ մի օգուտ չի տալու իրենց, հակառակը՝ վնասելու է, ու Փաշինյանին հասկացրել են, որ չխառնվի քարոզարշավին»։

«Жоховурд»: В правящей партии решили, что активное участие Пашиняна в предвыборной кампании не принесет им никакой пользы
12:13 25/08/2023
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что партия «Гражданский договор» до официального старта предвыборной кампании в ежедневном режиме проводила встречи и обсуждения.
«Члены правящей партии не только проводили внутрипартийные встречи, но также встречались с политтехнологами и различными PR-специалистами, чтобы детально спланировать свою агитационную кампанию.
Они решили привлечь к участию в предвыборной кампании наиболее приемлемых для общества лиц, которые не только будут сопровождать их кандидата Тиграна Авиняна, но и в отдельных административных районах раздавать агитационные листовки, встречаться с ереванцами.
В «Гражданском договоре» считают, что такие как Геворк Папоян, Грач Акопян, вице-спикер парламента Акоп Аршакян и еще несколько человек являются более или менее приемлемыми в обществе, поэтому именно они в основном появляются на людях и более активно участвуют в предвыборной кампании.
Более того, по нашим сведениям, именно в результате этих обсуждений в «Гражданском договоре» решили, что активное участие Никола Пашиняна в предвыборной кампании не принесет им никакой пользы, наоборот, навредит, и дали понять Пашиняну, чтобы не вмешивался в предвыборную кампанию», - пишет газета.