Արցախից հիվանդներ են տեղափոխվել Հայաստան
Այսօր Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 6 բուժառուներ ուղեկցողների հետ միասին, անհետաձգելի մասնագիտացված բժշկական օգնություն ստանալու համար, Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի  միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել են ՀՀ մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։
Առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ նախատեսվում է օրվա ընթացքում ԿԽՄԿ մեքենաներով Արցախ վերադարձնել 3 բուժառուների՝ ուղեկցողների հետ միասին, ովքեր ժամանակին պետական պատվերի շրջանակներում ուղեգրվել են ՀՀ բուժում ստանալու համար։
«Արևիկ» բուժմիավորումում այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 24 երեխա, 2-ը գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքում:
«Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում ստացիոնար բուժում է ստանում 87 հիվանդ, 6 բուժառու գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, որից 3-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում։

ICRC facilitates transfer of 6 Artsakh patients to Armenia
The International Committee of the Red Cross (ICRC) has facilitated the transfer of 6 severely ill patients from blockaded Artsakh (Nagorno-Karabakh) to Armenia, the Artsakh Ministry of Health reported.
The patients were transported to specialized medical facilities in Armenia on Monday, the ministry said in a statement.
Three other patients, who have completed their treatment in Armenia, are expected to return home along with their attendants later on Monday.
24 children are undergoing treatment in the Arevik Medical Center. 2 of them are in neonatal and intensive care.