Քվեարկության է դրվել Շառլ Ազնավուրի քանդակի նախագիծը
«Ակտիվ քաղաքացի» հարթակում քվեարկության է դրվել հերթական նախագիծը. մինչև օգոստոսի 31-ը` ժամը 14:00-ն, քաղաքացիները կարող են քվեարկել Հայաստանի ազգային հերոս Շառլ Ազնավուրի քանդակի նախընտրելի նախագծի օգտին:
Քաղաքապետարանից հայտնում են, որ մեծանուն շանսոնյեի ծննդյան 100-ամյակին նվիրված միջոցառումների ընթացքում 2024թ. հուշարձանը կտեղադրվի Երևանի Ֆրանսիայի հրապարակում:
Քանդակի նախագծի ընտրության համար հայտարարվել էր բաց մրցույթ, որի ընթացքում ստացված 37 հայտ-էսքիզները կներկայացվեն հատուկ ձևավորված հանձնաժողովի քննարկմանը: Հարթակում առավելագույն ձայներ ստացած էսքիզ-նախագիծը կներառվի և կարտացոլվի հանձնաժողովի քվեարկության արդյունքներում:

На платформе «Активный гражданин» вынесен на голосование очередной проект: до 14:00 31 августа граждане могут проголосовать за понравившийся проект скульптуры национального героя Армении Шарля Азнавура.
Из мэрии Еревана сообщают, что в ходе мероприятий, посвященных 100-летию со дня рождения великого шансонье в 2024 году: памятник будет установлен на площади Франции в Ереване.
Отмечается, что объявлен открытый конкурс на проект скульптуры.
Поступившие в ходе открытого конкурса 37 заявок-эскизов будут представлены на рассмотрение специально сформированной комиссии.