Փարիզի քաղաքապետը և մի շարք անձինք օգոստոսի 30-ին կայցելեն Բերձորի միջանցք
Փարիզի քաղաքապետը՝ Անն Իդալգոն, Ֆրանսիայի շրջանների նախագահներ և բարձրաստիճան այլ անձինք անձամբ կուղեկցեն  օգոստոսի 30-ին CCAF-ի (Ֆրանսիայի հայկական կազմակերպությունների համակարգող խորհուրդ) նախաձեռնությամբ կազմակերպված ֆրանսիական մարդասիրական շարասյանը դեպի Լաչինի միջանցք։ Yerkir.am-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է CCAF-ը (համանախագահ` ՀՅԴ Բյուրոյի անդամ Մուրադ Փափազյան)։
«Փարիզի քաղաքապետն ընդառաջել է CCAF-ի խնդրանքին և դիմել է Ֆրանսիայի տեղական իշխանություններին, որպեսզի 2022 թվականի դեկտեմբերի 12-ից աշխարհից կտրված Արցախի Հանրապետությանը մարդասիրական շարասյուն ուղարկեն։
Այս ծրագրին աջակցում են  Իլ դը Ֆրանսը, Օվերն-Ռոն-Ալպերը, Օ դը Ֆրանսը, Օքսիտանիան, Պրովանս Ալպ Կոտ դ` Ազյուր և Պեի դը լա Լուառի շրջանները, ինչպես նաև մի քանի քաղաքներ։ Անն Իդալգոն, Զավիե Բերտրան, Բրյունո Ռտայոն, Ժանն Բարսեղյանը, ինչպես նաև Պատրիկ Քարամն ու Միշել Ռուբիրոլան որոշել են անձամբ ուղեկցել օգոստոսի 30-ին ժամը 12։00-ին, Բերձորի միջանցք հասնող շարասյանը»,- հայտնել են CCAF-ից։

Мэр Парижа Анн Идальго будет сопровождать колонну гуманитарной помощи в Бердзорский коридор
Мэр Парижа Анн Идальго, главы регионов Франции и другие высокопоставленные лица лично будут сопровождать 30 августа организованную по инициативе Координационного совета армянских организаций Франции (CCAF) французскую гуманитарную колонну в Лачинский (Бердзорский) коридор (находящаяся в незаконной блокаде со стороны Азербайджана единственная дорога, соединяющая Арцах с Арменией и миром. – Ред.). Об этом пишет Yerkir.am со ссылкой на CCAF.
«Мэр Парижа поддержала просьбу CCAF и обратилась к местным властям Франции направить гуманитарный конвой в Республику Арцах, с 12 декабря 2022 года изолированную от мира.
Инициативу поддержали регионы Иль-де-Франс, Овернь-Рона-Альпы, О-де-Франс, Окситания, Прованс-Альпы-Лазурный Берег и Пеи-де-ла-Луар, а также несколько городов», – сообщили в CCAF.