Արցախի նախագահի նստավայրի ուղղությամբ զինված հարձակում է տեղի ունեցել. ոստիկանություն
Օգոստոսի 28-ին ժամը 03:05-ին ոստիկանության ՊՊԾ գումարտակի ոստիկանը հերթապահ մասում հաղորդել է, որ Ստեփանակերտ քաղաքի Փետրվարի 20 փողոցում՝ Արցախի հանրապետության նախագահի նստավայրի ուղղությամբ զինված հարձակում է տեղի ունեցել: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության ՆԳՆ ոստիկանությունից։
Դեպքի վայր մեկնած ոստիկանության Ստեփանակերտ քաղաքի վարչության օպերատիվ խումբը, տաք հետքերով ձեռնարկած միջոցառումների արդյունքում, Մարտունի փողոցից նշված հանցագործությունը կատարելու կասկածանքով բերման է ենթարկել անսթափ վիճակում գտնվող 2 քաղաքացու՝ Ստեփանակերտ քաղաքի բնակիչներ Տ.Հ.-ին (ծնված 1983թ.) և Ա. Ա.-ին (ծնված 1981թ.):
Ոստիկանության ծառայողները պարզել են, որ գիշերը ժամը 03:00-ի սահմաններում, նախնական համաձայնությամբ և ոգելից խմիչքների ազդեցությամբ՝ վերջիններս ներկայացել են նախագահի նստավայր և կրակոցներ արձակել շենքի և տարածքում ծառայություն իրականացնող անվտանգության աշխատակիցների ուղղությամբ: Բարեբախտաբար, ոչ ոք չի տուժել:

28 августа в 03:05 в Полицию Арцаха поступило сообщение о том, что на улице 20 февраля в Степанакерте произошло вооруженное нападение в направлении резиденции президента Республики Арцах. Об этом сообщают из полиции МВД Арцаха.
Согласно информации, выехавшая на место оперативная группа полиции г. Степанакерт в результате мер по горячим следам с улицы Мартуни по подозрению в совершении этого преступления были подвергнуты приводу двое жителей Степанакерта, находящиеся в состоянии алкогольного опьянения – Т.А. (1983 г.р.) и А.А. (1981 г.р.).
Сотрудники полиции установили, что ночью около 03:00 по предварительному сговору и под воздействием алкоголя, последние прибыли к резиденции президента и открыли огонь в направлении сотрудников службы безопасности на территории резиденции.