Իրանի արտգործնախարարն այս շաբաթ կայցելի Բեյրութ
Իրանի արտաքին գործերի նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանը այս շաբաթ կայցելի Լիբանան։ Այս մասին հայտնում է Al Hadath հեռուստաալիքը՝ վկայակոչելով աղբյուրներ։
Հրապարակման համաձայն՝ Իրանի ԱԳՆ ղեկավարը երկու օր բանակցություններ կվարի Լիբանանի մայրաքաղաքում։ Նրա այցը տեղի կունենա Բեյրութ Լիբանանի հարցով Ֆրանսիայի նախագահի հատուկ բանագնաց Ժան-Իվ Լը Դրիանից առաջ։
ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ հեռուստաալիքը դեռ տեղեկություն չի տվել, թե կոնկրետ ում է նախատեսում հանդիպել Աբդոլլահիանը Բեյրութում։ Իրանի ԱԳՆ-ն չի մեկնաբանել արտգործնախարարի այցի մասին լուրերը։

Глава МИД Ирана Хосейн Амир Абдоллахиян проведет двухдневные переговоры в Ливане
Министр иностранных дел Ирана Хосейн Амир Абдоллахиян посетит Ливан с визитом на этой неделе. Об этом сообщил телеканал Al Hadath со ссылкой на источники.
Как передает ТАСС, по их данным, глава иранского МИД проведет переговоры в столице Ливана на протяжении двух дней. Его визит состоится перед поездкой в Бейрут спецпредставителя президента Франции по Ливану Жан-Ива Ле Дриана.
Информации о том, с кем именно планирует встретиться Абдоллахиян в Бейруте, телеканал пока не привел. В МИД Ирана сообщения о визите главы внешнеполитического ведомства не комментировали.