«Ժողովուրդ». Իշխանությունները կարևոր պաշտոնների համար թեկնածուներ են փնտրում
««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ քաղաքական իշխանությունները երկու կարևոր պաշտոնների համար թեկնածու են փնտրում, բայց չեն կարողանում գտնել:
Ինչպես հայտնի է, ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի առաջարկությամբ և ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի հրամանագրով՝ Արմեն Ավթանդիլյանը ազատվել է ՀՀ ՊՆ զորակոչային և զորահավաքային համալրման ծառայության պետի պաշտոնից: Այս մասին նշված է Հանրապետության նախագահի՝ օգոստոսի 25-ի հրամանագրում։ Արդեն 5 օր է՝ դեռ չեն կարողանում ուժեղ ու շատ խիստ բնավորության անձի գտնել ու նշանակել ՊՆ զորակոչային և զորահավաքային համալրման ծառայության պետ:
Իշխանության վերնախավը փնտրտուքի մեջ է, պետք է կարողանան գտնել մեկին, որը կկարողանա համակարգում առկա խայտառակ իրավիճակը կարգի բերել: Իրավիճակը բարդ է նաև քրեակատարողական ծառայության պետ գտնելու հարցում: Բանն այն է, որ դեռևս օգոստոսի 5-ին Սերգեյ Ատոմյանին ազատեցին քրեակատարողական ծառայության պետի պաշտոնից ու մինչ օրս չեն կարողանում գտնել մեկին, որը կկարողանա բանտերում առկա վիճակը կարգավորել։
Ստացվում է, որ Նիկոլ Փաշինյանի իշխանությունում չկան մարդիկ, որ այս կարևորագույն պաշտոններում նշանակումներ կատարվեն, կամ ոչ ոք այլևս ցանկություն չունի աշխատելու Նիկոլ Փաշինյանի ղեկավարած պետական մարմիններում»։

«Жоховурд»: Власти ищут кандидатов на две важные должности, но не могут найти
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что политические власти ищут кандидатов на две важные должности, однако не могут их найти.
«Как известно, по предложению премьер-министра Никола Пашиняна, президент Армении Ваагн Хачатрян подписал указ об освобождении Армена Автандиляна от должности начальника Службы призывного и мобилизационного укомплектования Минобороны Армении.
Уже пять дней не могут найти сильного и волевого человека и назначить на должность Службы призывного и мобилизационного укомплектования. Высшие круги власти в поиске, должны найти кого-то, кто сможет привести в порядок царящую в этой системе позорную ситуацию. Сложная ситуация сложилась и в вопросе поиска начальника Уголовно-исполнительной службы. Дело в том, что еще 5 августа Сергей Атомян был освобожден от должности начальника Уголовно-исполнительной службы и до сих пор власти не могут найти кого-то, кто сможет урегулировать царящую в тюрьмах ситуацию.
Получается, что во власти Никола Пашиняна нет людей, которые могут быть назначены на эти важные должности, или ни у кого больше нет желания работать в руководимых им государственных органах», - пишет газета.