Հանդիպել են Ադրբեջանի և Թուրքիայի պաշտպանության նախարարները
Աշխատանքային այցով Թուրքիայում գտնվող Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովը հանդիպել է իր թուրք գործընկեր Յաշար Գյուլերին։  Այդ մասին հայտնում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները:
Ըստ հրապարակումների՝ կողմերն Անկարայում կայացած հանդիպմանը քննարկել են երկու երկրների միջև ռազմական համագործակցության հեռանկարները։
«Հանդիպմանը քննարկվել են ռազմական, ռազմատեխնիկական, ռազմակրթական և այլ ոլորտներում համագործակցության զարգացման հեռանկարները, նշվել է այդ ուղղությամբ տարվող աշխատանքների հետագա ընդլայնման կարևորությունը»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ։

Находящийся с рабочим визитом в Турции министр обороны Азербайджана Закир Гасанов встретился со своим турецким коллегой Яшаром Гюлером. Об этом сообщают азербайджанские СМИ.
Согласно публикациям, стороны на состоявшейся в Анкаре встрече обсудили перспективы военного сотрудничества между двумя странами.
«На встрече обсуждены перспективы развития сотрудничества в военной, военно-технической и других сферах, отмечена важность расширения дальнейших работ в данном направлении», – говорится в сообщении.