«Ամեն զոհի հետևում կա կոնկրետ մարդ, մեղավոր».Ղազարյանի մեջբերումը՝ պատգամավոր Փաշինյանի հայտարարությունից
«Սոթքի ուղղությամբ այսօր եղել է երկու զոհ: Իշխանություններն են ասում չէ՞, որ մեզ դեռ պատերազմ է սպասվում»,-ասուլիսում հայտարարեց «Համախմբում» նախաձեռնության անդամ Էդգար Ղազարյանը՝ դիտարկելով նաև այն փաստը, որ ընթացող տարում ՀՀ ԶՈւ-ում արդեն 57 զոհ կա:
Նա ընթերցեց պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանի՝ 2018 թ. հունվարին արած հայտարարությունը, որում ասել էր, թե թույլ չեն տալու որ զինծառայողների զոհվելու դեպքերը դառնան լրահոսի հիմնական վերնագիր:
«Ամեն զոհի հետևում կա կոնկրետ մարդ, մեղավոր և մենք պետք է գտնենք նրանց, սա է այս հրեշավոր լրահոսի առաջն առնելու տարբերակը»,-Փաշինյանի հայտարարությունը կարդաց էդգար Ղազարյանը և շարունակեց մյուս պարբերությունը, որտեղ նա անթուլատրելի էր համարել, որ այդ տարի արդեն ԶՈւ-ում երկու զոհ է եղել:
Ղազարյանի ներկայացմամբ՝ Նիկոլ Փաշինյանը խոսել է շմոլ գազից և թշնամու դիպուկահարի կրակոցի հետևանքով արձանագրված երկու զոհի մասին և հայտարարել, թե բանակի և առաջնագծի մասին «ձոնված դիֆերամբների ֆոնին» այն սարսափելի արդյունք է եղել:
Էդգար Ղազարյանը նաև նկատեց, որ արդեն մի քանի ամիս է Հայաստանի հարկ վճարող խոշոր ընկերություններից մեկը՝ Սոթքի ոսկու հանքավայրը չի աշխատում կրակոցների պատճառով, նույն վիճակում է նաև Երասխի գործարանի շինարարությունը:

Political activist Edgar Ghazaryan has called out Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan’s administration for military casualties on the border with Azerbaijan.
His comments came after two Armenian soldiers were killed and another was wounded in Azerbaijani shelling near the village of Sotk early on Friday morning.
“The authorities are speaking of an imminent war, aren’t they?" Ghazaryan, a member of the Consolidation movement, told a news conference, highlighting that 57 military fatalities have already been reported this year.
The activist recalled that back in January 2018 then opposition MP Pashinyan called for punishment for those responsible for the deaths of soldiers.
"Behind every death there is a specific person, someone who is responsible for it, and we have to find them to stop these terrible news reports," Ghazaryan quoted him as saying.
He underscored that the operations of the Sotk gold mine, one of Armenia’s largest taxpayers, as well as the construction of a smelting plant in the border village of Yeraskh had been suspended due to Azerbaijani shelling.