Արցախի ներկա և նախկին պաշտոնյաները մասնակցել են Անկախության տոնի առթիվ կատարված Հանրապետական մաղթանքին
14:47 02/09/2023
Այսօր՝ սեպտեմբերի 2-ին , Արցախի Հանրապետության  Ազգային ժողովի նախագահ Դավիթ Իշխանյանը պետական այրերի ուղեկցությամբ մասնակցել է Արցախի Հանրապետության Անկախության տոնի առթիվ Ստեփանակերտի Սուրբ Աստվածածին առաջնորդանիստ եկեղեցում  կատարված Հանրապետական մաղթանքին:
Արցախի ԱԺ-ից հայտնում են, որ արարողության ավարտին  պաշտոնյաներն այցելել են Եղբայրական գերեզման-հուշահամալիր, ծաղկեպսակներ խոնարհել և մասնակցել  հոգեհանգստյան կարգին:

Действующие и бывшие должностные лица Арцаха приняли участие в Патриаршем молебне по случаю Дня независимости
16:03 02/09/2023
Сегодня, 2 сентября, председатель Национального собрания Республики Арцах (НКР) Давид Ишханян в сопровождении государственных деятелей принял участие в Патриаршем молебне, состоявшемся в кафедральной церкви Сурб Аствацацин (Святой Богородицы) в Степанакерте по случаю Дня независимости Республики Арцах.
Как сообщает пресс-служба парламента Арцаха, по завершении церемонии должностные лица посетили мемориальный комплекс, возложили венки.