Սերգեյ Սմբատյանի խափանման միջոցը փոխվել է. նա 100 մլն դրամ գրավի դիմաց ազատ է արձակվել
Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանի տնային կալանքը փոխվել է գրավով։ Տեղեկությունը Sputnik Արմենիային հայտնել է ՀՀ արդարադատության նախարարի մամուլի խոսնակ Մարիամ Մելքումյանը։
Այսօր տեղեկություն էր տարածվել, որ սեպտեմբերի 14-ին՝ ժամը 19։30-ին, «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում տեղի կունենա Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի կողմից անցկացվող ամենամյա «Արմենիա» միջազգային երաժշտական փառատոնի բացման համերգը, որը կղեկավարի նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանը։
«Վարույթն իրականացնող մարմնի կողմից Սերգեյ Սմբատյանի խափանման միջոցը փոխվել է։ Նա 100 մլն դրամ գրավի դիմաց ազատ է արձակվել»,-հայտնել է նա։

Мера пресечения в отношении дирижера Сергея Смбатяна изменена, он освобожден под залог в размере 100 млн драмов ($263 тыс). Об этом Sputnik Армения сообщила пресс-секретарь Министерства юстиции Армении Мариам Мелкумян.
Ранее стало известно, что 14 сентября в 19:30 в концертном зале «Арам Хачатурян» состоится концерт-открытие 7-го Международного музыкального фестиваля «Армения», который также ознаменует начало концертного сезона Государственного симфонического оркестра Армении, руководителем и главным дирижером которого является Сергей Смбатян.
«Орган, осуществляющий производство, изменил меру пресечения в отношении Сергея Смбатяна 8 сентября. Он освобожден под залог в размере 100 млн драмов», – сказала Мелкумян.