Սեպտեմբերի 12-ին՝ ժամը 22:00-ին, ուղիղ եթերում տեղի կունենա Երևանի ավագանու 2023 թվականի ընտրությունների առաջին հեռուստաբանավեճը:
ԿԸՀ-ից հայտնում են՝ այն անցկացվում է Ընտրական օրենսգրքի սահմանած պահանջներով և Ազգային ժողովրդավարության ինստիտուտի (NDI) տեխնիկական խորհրդատվական աջակցությամբ՝ միջազգային չափանիշներին համապատասխան։
Ծրագրին կարող եք հետևել ուղիղ միացմամբ Առաջին ալիքով, Առաջինի լրատվական ալիքով և Հանրայինի սոցիալական հարթակներով:
Հեռուստաբանավեճին մասնակցելու են ընտրություններին գրանցված կուսակցությունների և դաշինքի ցուցակների 2-6 համարները. այս պահին իրենց մասնակցությունը հաստատած թեկնածուներն են՝
«Հանրային ձայն» կուսակցություն - Ամալյա Սարգսյան
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցություն - Սուրեն Գրիգորյան
«Արդար Հայաստան» կուսակցություն - Հրաչյա Ստեփանյան
«Հաղթանակ» կուսակցություն - Լալա Մնեյան
«Ուժը Հայրենյաց» կուսակցություն - Նատալյա Արզաքանցյան
Հայաստանի եվրոպական կուսակցություն - Արամ Գևորգյան
«Հանուն սոցիալական արդարության» կուսակցություն - Ծովինար Կոստանյան
«Հանրապետություն» կուսակցություն - Անի Խաչատրյան
«Միացյալ Հայաստան» կուսակցություն - Վարդան Խաչատրյան
«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցություն - Տիգրան Ալեքսանյան
«Ժողովրդավարական համախմբում» կուսակցություն - Մարինե Մալխասյան
«Ապրելու երկիր» կուսակցություն – Մեսրոպ Առաքելյան
«Մայր Հայաստան» կուսակցությունների դաշինք - Մանուկ Սուքիասյան
Երկրորդ հեռուստաբանավեճը տեղի կունենա սեպտեմբերի 14-ին՝ ժամը 22:00-ին, որին հրավիրվել են կուսակցությունների և դաշինքի ընտրական ցուցակի միայն առաջին համարում նշված անձինք։

Candidates running in the upcoming Yerevan municipal elections will hold their first televised live debate on Tuesday, September 12, the Central Electoral Commission said.
The debate involving candidates placed between second and sixth on their electon lists will be livestreamed on the Public TV Company. The kick-off time is 10pm.
The Public TV will stage a second debate between the political forces’ mayoral candidates on September 14.
Yerevan residents will elect a new municipal council that will in turn appoint a new mayor of the Armenian capital on September 17. Thirteen parties and one bloc are vying for the City Council seats.