«Ժողովուրդ». ՔՊ-ականները ջերմ են ընդունել են Փաշինյանին ու բոլոր նախարարներին, բացի Արարատ Միրզոյանից
«Երեկ հայրենի գործադիրը, Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ, եկել էր խորհրդարան՝ պատգամավորների հարցերին պատասխանելու: «Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ ՔՊ-ականները Փաշինյանին ու բոլոր նախարարներին, բացի արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանից, շատ ջերմ ընդունել են, հատուկ դիմավորել են նրանց, մինչև նիստի սկսելը առանձին զրույցներ ունեցել նախարարների հետ: Միրզոյանը, սակայն, ԱԺ եկել է նիստը սկսվելուց քիչ առաջ ու ավարտվելուն պես հեռացել:
ՔՊ-ականները առանձնապես չեն էլ շփվել նրա հետ, անգամ թիմում նրա մտերիմներն այլևս առաջվա ջերմությամբ չեն շփվում նրա հետ: Արարատ Միրզոյանն էլ իր հերթին շատ սառն է եղել թիմակիցների հետ, չի շփվել նրանց հետ։ «Ժողովուրդ» օրաթերթը գրել էր, որ 44-օրյա պատերազմից հետո, մասնավորապես՝ նոյեմբերի 9-ի ուշ գիշերը՝ կառավարության շենքում տեղի ունեցած ծեծից հետո, Արարատ Միրզոյանի ու Նիկոլ Փաշինյանի հարաբերությունները ծայրահեղ լարվել են՝ չնայած նրան, որ մինչ այդ Միրզոյանը Փաշինյանի համար եղել է ամենավստահելի մարդը ՔՊ-ում:
Հավանաբար, ՔՊ-ականներն էլ, ինչպես բոլոր հարցերում, որոշել են հետևել Նիկոլ Փաշինյանի օրինակին, ու անգամ Միրզոյանի նախկին մտերիմներն են «ուրացել» ընկերությունը»։

«Жоховурд»: Члены «Гражданского договора» очень тепло встретили Пашиняна и всех министров, кроме Арарата Мирзояна
12:19 14/09/2023
Газета «Жоховурд» пишет, что вчера члены правительства во главе с Николом Пашиняном пришли в парламент, чтобы ответить на вопросы депутатов. По сведениям издания, члены «Гражданского договора» очень тепло приняли Пашиняна и всех министров, кроме главы МИД Арарата Мирзояна, специально встретили их, до начала заседания провели отдельные беседы с министрами.
«Однако Мирзоян пришел в НС незадолго до начала заседания и ушел сразу после окончания. Члены «Гражданского договора» не особо общались с ним, даже его близкие в команде больше не общаются с ним с прежней теплотой. Арарат Мирзоян, в свою очередь, был очень холоден с товарищами по команде, не общался с ними.
Мы уже писали о том, что после 44-дневной войны, в частности, после избиения Мирзояна ночью 9 ноября, отношения между Араратом Мирзояном и Николом Пашиняном стали крайне напряженными несмотря на то, что до этого Мирзоян был для Пашиняна самым доверенным человеком в «Гражданском договоре».
Вероятно, члены «Гражданского договора», как и во всех вопросах, решили последовать примеру Никола Пашиняна, и даже бывшие товарищи Мирзояна отреклись от него», - пишет газета.