«Հրապարակ». Ո՞վ խանգարեց Արման Թաթոյանի առաջադրվելուն
«Ընտրությունների նախօրեին Երևանի քաղաքապետի մի շարք պոտենցիալ թեկնածուներ սոցիոլոգիական ուսումնասիրություններ են պատվիրել, որպեսզի հասկանան` իմաստ ունի՞ առաջադրվել, թե՞ ոչ: Պատվիրատուները 3 լուրջ թեկնածուներ են եղել:
Բայց նրանցից մեկի ֆինանսը չի բավարարել, որ առաջադրվի, մյուսին կազմակերպությունն է հորդորել` չմտնել, քանի որ ժամանակը կարճ է, և չեն հասցնի իրեն «ռասկրուտկա» անել, իսկ երրորդը, որն ամառվա տվյալներով ՔՊ-ի թեկնածուից բարձր վարկանիշ է ունեցել, ի զարմանս սոցիոլոգների, ինքն է հրաժարվել առաջադրվելուց, թեև հաղթանակը, այսպես ասած, «գրպանում» էր:
Ենթադրաբար, այդ թեկնածուն Արման Թաթոյանն է, ում առաջադրմանը, ըստ որոշ տեղեկությունների, արմատական ընդդիմությունը խանգարեց»։

«Грапарак»: Кто помешал выдвижению Армана Татояна
Газета «Грапарак» пишет, что ряд потенциальных кандидатов в мэры Еревана заказали в преддверие выборов социологические исследования, чтобы понять, есть смысл выдвигаться или нет.
«Заказчиками были 3 серьезных кандидата. Однако у одного из них было недостаточно финансовых средств для выдвижения своей кандидатуры, другого организация призвала не вступать в борьбу, поскольку времени мало и его не успеют «раскрутить», а третий – который по летним данным имел более высокий рейтинг, чем кандидат от «Гражданского договора», к удивлению социологов, сам отказался баллотироваться, хотя победа, так сказать, была у него «в кармане».
Предположительно, этот кандидат – Арман Татоян, выдвижению которого, по некоторым сведениям, помешала радикальная оппозиция», – пишет газета.