Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի՝ սեպտեմբերի 15-ի հրամաններով՝ Դատախազությունում տեղի են ունեցել կադրային նշանակումներ և փոփոխություններ: Այս մասին հայտնում են դատախազության հանրային կապերի բաժնից։
• Հայկ Հովհաննիսյանը նշանակվել է ՀՀ գլխավոր դատախազին առընթեր հատուկ հանձնարարություններով վարչության պետի տեղակալի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն վարչության ավագ դատախազի պաշտոնից:
• Վիլլի Կալաչյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազության տնտեսական գործունեության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետի
տեղակալի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն վարչության դատախազի պաշտոնից:
• Լեռնիկ Ստեփանյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազին առընթեր հատուկ հանձնարարություններով վարչության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ 2023 թվականի սեպտեմբերի 18-ից:
• Հայկ Մանասյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազության Հայաստանի Հանրապետության հակակոռուպցիոն կոմիտեում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով Երևան քաղաքի դատախազության դատախազի պաշտոնից:
• Խորեն Մեջլումյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազության Հայաստանի Հանրապետության հակակոռուպցիոն կոմիտեում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության դատախազի պաշտոնին՝ 2023 թվականի սեպտեմբերի 18-ից:
• Գագիկ Այվազյանը նշանակվել է Գեղարքունիքի մարզի դատախազ՝ ազատվելով մարզի դատախազի տեղակալի պաշտոնից:
• Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազության Հայաստանի Հանրապետության հակակոռուպցիոն կոմիտեում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության պետի տեղակալ Հայկանուշ Բաղդասարյանը 2023 թվականի հոկտեմբերի 2-ից փոխադրվել է Սյունիքի մարզի դատախազի տեղակալի պաշտոնին:

Кадровые изменения произведены в Прокуратуре Армении
Согласно приказу генерального прокурора Армении Анны Вардапетян, 15 сентября 2023 года в прокуратуре произведены кадровые назначения и изменения. Подробности представляет пресс-служба ведомства.
Так, Айк Ованнесян назначен на должность заместителя начальника управления по особым поручениям при Генеральном прокуроре РА, он освобожден от должности старшего прокурора того же управления.
Вилли Калачян назначен на должность заместителя начальника управления по делам о преступлениях против экономической деятельности Генеральной прокуратуры Республики Армения, он освобожден от должности прокурора того же управления.
Лерник Степанян назначен на должность старшего прокурора Управления по особым поручениям при Генеральном прокуроре Республики Армения с 18 сентября 2023 года.
Айк Манасян назначен на должность прокурора Управления по надзору за законностью досудебного производства в антикоррупционном комитете Генеральной прокуратуры Республики Армения, он освобожден от должности прокурора прокуратуры города Еревана
Хорен Меджлумян назначен на должность прокурора Управления по надзору за законностью досудебного производства антикоррупционного комитета Генеральной прокуратуры Республики Армения с 18 сентября 2023 года.
Гагик Айвазян назначен прокурором Гегаркуникской области, он освобожден от должности заместителя прокурора области.
Заместитель начальника управления по надзору за законностью досудебного производства антикоррупционного комитета Генеральной прокуратуры Республики Армения Айкануш Багдасарян со 2 октября 2023 года переведена на должность заместителя прокурора Сюникской области.