Արցախից 8 բուժառու է տեղափոխվել Հայաստան
Այսօր Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 8 բուժառու՝ ուղեկցողների հետ միասին,  անհետաձգելի մասնագիտացված բժշկական օգնություն ստանալու համար, Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի  միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել են ՀՀ մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։
ԱՆ-ից հայտնում են, որ «Արևիկ» բուժմիավորումում այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 18  երեխա, 3-ը գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքում:
«Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում ստացիոնար բուժում է ստանում 72 հիվանդ, 6 բուժառու գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, որից 4-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում։

Из блокадного Арцаха в Армению перевезены 8 пациентов
Сегодня, 16 сентября, при посредничестве и сопровождении Международного комитета Красного Креста (МКК) 8 пациентов вместе с сопровождающими перевезены из «Республиканского медицинского центра» министерства здравоохранения Республики Арцах (НКР) в специализированные медицинские центры Республики Армения для получения неотложной специализированной медпомощи.
Согласно сообщению пресс-службы министерства здравоохранения Арцаха, в настоящее время стационарное лечение в медобъединении «Аревик» проходят 18 детей, 3 находятся в отделении неонатологии и реанимации.
Стационарное лечение в ЗАО «Республиканский медицинский Центр» проходят 72 пациента, 6 пациентов находятся в реанимационном отделении, 4 из них – в крайне тяжелом состоянии.