Ադրբեջանը Մարտակերտի շրջանում կիրառել է հրաձգային զենք և ԶՈւ 23-2 կայանք, կա վիրավոր․ ԱՀ ՊՆ
Սեպտեմբերի 17-ին ժամը 18։20֊ի սահմաններում ադրբեջանական զինուժը Մարտակերտի շրջանում խախտել է հրադադարը կիրառելով հրաձգային զենք և ԶՈւ 23֊2 կայանք։ Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
«Հրադադարի խախտման հետևանքով հայկական կողմում կա մեկ վիրավոր։ Նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում։ Միջադեպի մասին հաղորդվել է ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը ։
Միևնույն ժամանակ Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները սեպտեմբերի 17֊ին` ժամը 17։45-ի սահմաններում սահմաններում կրակ են բացել Մարտակերտի շրջանի օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, ապատեղեկատվություն է և սեփական ստորաբաժանումների կողմից հրադադարի խախտման դեպքը հիմնավորելու փորձ»,- ասվում է հաղորդագրությունում։

Минобороны Арцаха: В Мартакертском районе Азербайджан применил стрелковое оружие и ЗУ-23-2, с армянской стороны есть раненый
20:11 17/09/2023
Пресс-служба министерства обороны Республики Арцах (НКР) сообщает:
«17 сентября около 18:20 азербайджанские вооруженные силы нарушили режим прекращения огня в Мартакертском районе, применив стрелковое оружие и ЗУ-23-2.
В результате нарушения режима прекращения огня с армянской стороны ранение получил один человек. Его жизни ничего не угрожает.
Об инциденте проинформировано командование миротворческого контингента РФ.
Между тем, распространенное министерством обороны Азербайджана сообщение о том, будто бы 17 сентября, около 17:45, подразделения Армии обороны открыли огонь в направлении азербайджанских позиций, расположенных на оккупированных территориях Мартакертского района, является дезинформацией и попыткой оправдать нарушение режима прекращения огня азербайджанскими подразделениями».