ԱԱԾ-ն հայտարարություն տարածեց
« ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ներկայումս Հայաստանի Հանրապետությունում առկա են զանգվածային անկարգությունների կազմակերպման  և իրականացման իրական վտանգներ, ուստի հորդորում ենք տուրք չտալ հնարավոր սադրանքներին, ցուցաբերել քաղաքացիական բարձր պատասխանատվություն, զերծ մնալ հանրության մեջ ատելություն, թշնամանք տարածելու, հրապարակային ելույթներում բռնություն գործադրելու կոչեր կամ որպես բռնություն ընկալվող արտահայտություններ հնչեցնելու անթույլատրելի գործելաոճից, որոնք իրական նախադրյալներ կարող են ստեղծել երկրի ներքին անվտանգության խաթարման կամ այլ հանցավոր դրսևորումների կատարման համար։
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը ձեռնարկելու է օրենքով նախատեսված գործուն միջոցներ՝ երկրի սահմանադրական կարգը պահպանելու, պետության և քաղաքացիների իրավունքներն ու օրինական շահերը պաշտպանելու ուղղությամբ՝ չեզոքացնելով Հայաստանի Հանրապետության ներքին անվտանգությունն ապակայունացնող ցանկացած տեսակի գործողություն։
Կոչ ենք անում մեր քաղաքացիներին չտրվել սադրիչ գործողությունների, դրսևորել բացառապես օրինապաշտ վարքագիծ և տուրք չտալ երկրի ներքին անվտանգությունն ապակայունացնող սադրիչ կոչերին ու հորդորներին, պահպանել զգոնություն, թույլ չտալ իրավակարգի խախտումներ»։

СНБ Армении распространила заявление, в котором говорится:
«Служба национальной безопасности Армении сообщает, что в настоящее время в Республике Армения существует реальная опасность организации и проведения массовых беспорядков, посему призываем не поддаваться возможным провокациям, проявлять высокую гражданскую ответственность, воздерживаться от распространения ненависти и вражды в обществе, от недопустимой практики озвучивания призывов к насилию или использования воспринимаемых как насилие высказываний в публичных выступлениях, которые могут создать реальные предпосылки для нарушения внутренней безопасности страны или совершения иных преступных проявлений.
Служба национальной безопасности Армении примет предусмотренные законом действенные меры для поддержания конституционного строя страны, защиты прав и законных интересов государства и граждан, нейтрализации любых действий, дестабилизирующих внутреннюю безопасность Республики Армения.
Призываем граждан не совершать провокационных действий, демонстрировать исключительно законопослушное поведение и не поддаваться провокационным призывам, дестабилизирующим внутреннюю безопасность страны, сохранять бдительность, не допускать нарушений правопорядка».