Արցախի ԱԱԾ. Ադրբեջանի հատուկ ծառայությունները «SMS» հաղորդագրությունների միջոցով փորձում են խուճապ տարածել
00:38 20/09/2023
Արցախի Հանրապետության Ազգային անվտանգության ծառայությունից հայտնում են.
«Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը, հետամուտ լինելով օրենսդրությամբ իրեն վերապահված գործառույթների և լիազորությունների իրականացմանը, իրազեկում է, որ Ադրբեջանի հատուկ ծառայությունները ԱՀ պաշտոնատար անձանց անունից «SMS» հաղորդագրություններ են ուղարկում քաղաքացիներին։
Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը կոչ է անում նման հաղորդագրություններ ստանալու դեպքում չպատասխանել և խուճապի չմատնվել։
Կասկածելի բնույթի հաղորդագրություններ, զանգեր ստանալու դեպքում անհապաղ դիմեք ԱՀ ազգային անվտանգության ծառայությանը կամ զանգահարեք թեժ գծի հեռախոսահամարներին՝ 047-94-41-26 և 41-26»։

СНБ Арцаха: Спецслужбы Азербайджана рассылают гражданам «SMS» от имени должностных лиц Республики Арцах
00:58 20/09/2023
Служба национальной безопасности (СНБ) Республики Арцах сообщает:
«СНБ Республики Арцаха сообщает, что спецслужбы Азербайджана рассылают гражданам "SMS-сообщения" от имени должностных лиц Республики Арцах.
СНБ Арцаха призывает в случае получения подобных сообщений не отвечать и не поддаваться панике.
В случае получения сообщений, звонков с подозрительным содержанием немедленно обратитесь в СНБ Арцаха или позвоните на горячую линию – 047-94-41-26 և 41-26».