Պուտին. Հույս ունեմ, որ մենք կարող ենք Լեռնային Ղարաբաղում հասնել դեէսկալացիայի
«Մենք շատ սերտ կապի մեջ ենք հակամարտության բոլոր կողմերի՝ Երևանի, Ստեփանակերտի և Բաքվի իշխանությունների հետ։ Հույս ունեմ, որ մենք կարող ենք հասնել դեէսկալացիայի և այս խնդրի լուծումը տեղափոխել խաղաղ ճանապարհ»,-այս մասին ասել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Չինաստանի արտաքին գործերի նախարարի հետ զրույցում՝ անդրադառնալով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված իրավիճակին։
Ռուսաստանի նախագահն ասել է, որ ռուս խաղաղապահներն ակտիվորեն աշխատում են այս հակամարտության մեջ ներգրավված բոլոր կողմերի հետ։
«Նրանք ամեն ինչ անում են խաղաղ բնակիչներին պաշտպանելու համար։ Մեր հիմնական բազայում կա ավելի քան 2000 խաղաղ բնակիչ, որից ավելի քան 1000-ը երեխաներ են»,-ասել է նա։

В Константиновском дворце проходит беседа президента РФ Владимира Путина с членом политбюро Центрального комитета Коммунистической партии Китайской Народной Республики, руководителем Канцелярии Комиссии ЦК КПК по иностранным делам, Министром иностранных дел КНР Ван И.
Путин проинформировал Ван И о ситуации в Украине и Нагорном Карабахе.
Наши миротворцы активно работают, со всеми сторонами, вовлеченными в этот конфликт. Делают всё, чтобы защитить мирное население. В нашем основном пункте базирования свыше 2000 гражданских лиц, из них более 1000 детей.
Мы в очень тесном контакте со всеми сторонами конфликта - и властями в Ереване, в Степанакерте и в Баку. Надеюсь, что мы сможем добиться деэскалации и перевода решения этой проблемы в мирное русло».