Արցախից Հայաստան է մուտք գործել բռնի տեղահանված 2906 անձ. ՀՀ կառավարություն
ՀՀ կառավարությունից հայտնում են, որ նրանցից 2100-ի վերաբերյալ հաշվառման տվյալներն ամփոփված են, իսկ 794-ի կարիքների գնահատումը նույնականացման փուլում է:
2100 հաշվառվածներից մոտ 1000 անձ մեկնել է իրենց կողմից որոշված կեցության վայրեր, իսկ մյուս 1100-ին կառավարությունն ապահովել է կեցության վայրով (մի մասի տեղավորումը դեռևս ընթացքի մեջ է)։
Ամբողջ գիշերվա ընթացքում բռնի տեղահանված անձանց հոսքը շարունակվել է: Աջակցության կարիքների հաշվառման և կեցության պայմաններով ապահովման աշխատանքներն ընթացել են ողջ գիշերվա ընթացքում և շարունակվում են։

Правительство РА: Из Нагорного Карабаха в Армению прибыли 2906 вынужденных переселенцев
По состоянию на 06:00 часов, 25 сентября, из Нагорного Карабаха в Республику Армения въехало 2906 вынужденных переселенцев. Данные о регистрации 2100 из них уже обобщены, а потребности 794 граждан еще идентифицируются. Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
Из 2100 зарегистрированных около 1000 пожелали переехать в выбранные ими места проживания, а остальные 1100 граждан обеспечены предоставленным правительством жильем (размещение части граждан еще продолжается).
Поток вынужденных переселенцев продолжался на протяжении всей ночи.
Работы по регистрации потребностей и обеспечению жилищными условиями проходили всю ночь и поныне продолжаются.