Սեպտեմբեր 25-ին տարբեր ուղղություններով իրականացված որոնողական աշխատանքների արդյունքում Ասկերանի շրջանի Շոշ գյուղի վարչական տարածքից տարհանվել է զոհված մեկ զինծառայողի աճյուն, ևս մեկ քաղաքացի։ Իսկ Կարմիր գյուղից մեկ տարեց կին։
ԱՀ ՆԳՆ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից հայտնում են, որ 2 աճյուն և մեկ քաղաքացիական անձ` հայտնաբերվել է Մարտակերտի շրջանի Կիչան գյուղի տարածքից։ Եվս մեկ քաղաքացի` Վանք գյուղից։
Մեկ քաղաքացի հայտնաբերվել ու տեղափոխվել է Ստեփանակերտ քաղաքի Կրկժան թաղամասից։
Անվնաս վիճակում 5 քաղաքացու և 5 աճյուն` ադրբեջանական կողը փոխանցել է հայկական կողմին։
Ընդհանուր առմամբ, երեկ կատարված որոնումների արդյունքում տարհանվել է 8 աճյուն և 10 քաղաքացի։ Վերջիններիս առողջական վիճակը բավարար է։

10 people were found alive during the search and rescue operations in Artsakh (Nagorno-Karabakh) on Monday following last week’s Azerbaijani military offensive.
8 victims' bodies were found during the search efforts, Artsakh’s State Service of Emergency Stuations said on Tuesday.
5 of the 10 people were handed over to Artsakh by Azerbaijan. 5 of the 8 bodies were also handed over to Artsakh by the Azeri side.
Artsakh’s authorities said earlier 105 bodies of soldiers and civilians had been found during the search operations on September 21-24.