Սեպտեմբեր 25-ին տարբեր ուղղություններով իրականացված որոնողական աշխատանքների արդյունքում Ասկերանի շրջանի Շոշ գյուղի վարչական տարածքից տարհանվել է զոհված մեկ զինծառայողի աճյուն, ևս մեկ քաղաքացի։ Իսկ Կարմիր գյուղից մեկ տարեց կին։
ԱՀ ՆԳՆ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից հայտնում են, որ 2 աճյուն և մեկ քաղաքացիական անձ` հայտնաբերվել է Մարտակերտի շրջանի Կիչան գյուղի տարածքից։ Եվս մեկ քաղաքացի` Վանք գյուղից։
Մեկ քաղաքացի հայտնաբերվել ու տեղափոխվել է Ստեփանակերտ քաղաքի Կրկժան թաղամասից։
Անվնաս վիճակում 5 քաղաքացու և 5 աճյուն` ադրբեջանական կողը փոխանցել է հայկական կողմին։
Ընդհանուր առմամբ, երեկ կատարված որոնումների արդյունքում տարհանվել է 8 աճյուն և 10 քաղաքացի։ Վերջիններիս առողջական վիճակը բավարար է։

Арцах: по итогам проведенных накануне поисковых работ эвакуированы 10 граждан и обнаружены 8 тел
В результате поисковых работ, проведенных 25 сентября в разных направлениях, с административной территории села Шош Аскеранского района были обнаружены останки погибшего военнослужащего, а также один гражданин. В селе Кармир же нашли пожилую женщину.
Как сообщили в Государственной службе по чрезвычайным ситуациям МВД Арцаха, 2 тела и одного мирного жителя обнаружили на территории села Кичан Мартакертского района. Еще один человек был эвакуирован из села Ванк.
Еще 1 человек был обнаружен и перевезен в Степанакерт из квартала Кркжан.
При этом азербайджанская сторона передала армянской стороне 5 граждан и тела еще пятерых.
В целом, по итогам проведенных накануне поисковых работ эвакуированы 10 граждан и обнаружены 8 тел. Состояние эвакуированных граждан удовлетворительное.