«Հրապարակ». ՔՊ-ական պատգամավորների մեծ մասը վախենում է փողոց դուրս գալ
«Թեպետ ՔՊ-ական պատգամավորները խրոխտ գրառումներով ու հայտարարություններով են հանդես գալիս՝ Արցախում և Հայաստանում ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ, և կատարվածը բարդում Ռուսաստանի և 5-րդ շարասյան վրա, սակայն մեր աղբյուրներն ասում են, որ, սեպտեմբերի 19-ից սկսած, նրանց մեծ մասը վախենում է փողոց դուրս գալ:
Անգամ իրենց սիրած ռեստորաններ, ժամանցի գողտրիկ վայրեր այցելելու համարձակություն չունեն։ Նրանք փակ սենյակներում նստած՝ էկրանի մոտ հետևում են, թե դեպքերն ինչպես են զարգանում։ Երբ համոզվեն, որ արդեն անվտանգ է, դուրս կգան բներից ու բունկերներից»։

«Грапарак»: Большая часть депутатов «Гражданского договора» боится выйти на улицу
Газета «Гапарак» пишет, что хотя депутаты «Гражданского договора» выступают с дерзкими заявлениями и публикациями о создавшейся в Арцахе и Армении ситуации, и взваливают вину за произошедшее на Россию и 5-ю колонну, однако наши источники говорят, что начиная с 19 сентября, большая их часть боится выйти на улицу.
«Им не хватает смелости даже посещать любимые рестораны, уютные развлекательные места. Они сидят в закрытых помещениях у экрана и следят за тем, как развиваются события. Когда убедятся, что что опасность миновала, выйдут из своих гнезд и бункеров», - пишет газета.