Անհեթեթ է. Քաղաքացիները՝ հանրահավաքի հետաձգման մասին
Հայտարարությունից հետո Panorama.am-ը Հանրապետության հրապարակում քաղաքացիների շրջանում հարցում է անցկացրել՝ պարզելու նրանց կարծիքը։
Մի կին անհեթեթ որակեց այդ որոշումը։
«Մարդիկ ինքնաբուխ հավաքվում են, ժողովուրդ շատ կար։ Ինչ եկան, բեմը դրեցին, ժողովուրդն ահագին պակասեց։ Ծափ են տալիս, թատրո՞ն է, ի՞նչ է։ Իսկ սա պետք է վերանա (ի նկատի ունի՝ Փաշինյանին-խմբ.)»,-ասաց նա։
Արցախցի մի պապիկ էլ դեմ է հանրահավաքներին։ Նրա խոսքով, ազգը պետք է միասնական լինի, ապրի։
Մեկ ուրիշն էլ հետաձգելու իմաստը չի տեսնում, չգիտի էլ, թե ինչ արդյունքի կարող են բերել հանրահավաքները։
Մեկ ուրիշի խոսքով, սկզբից էլ պարզ էր, որ շարժումը մարելու է։
Հարցման մասնակիցներից մի կին լավատես է. կարծում է, որ շարժումն իր ուժերը կենտրոնացրել է արցախցի հայրենակիցներին օգնելու համար։

Poll respondent deplores 'absurd' decision to cancel rally in Yerevan
Panorama.am has conducted a poll among Yerevan residents following the opposition decision to cancel a rally initially schedule to be held in Yerevan’s Republic Square on Tuesday.
The rally was part of a civil disobedience campaign to force Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan from power.
One of the poll respondents deplored the move as “absurd”.
"People gather spontaneously, there were a lot of people. He has to leave [referring to Pashinyan],” the woman noted.
A man from Artsakh, on the other hand, spoke against the rallies, calling for national consolidation.