ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանության հյուպատոսական բաժինը օգոստոսի 1-ից կընդունի քաղաքացիներին
Խնդրում ենք նկատի ունենալ, որ օգոստոսի 1-ից 2023 թ.  քաղաքացիների ընդունելությունը Ռուսաստանի Դաշնությունում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանության հյուպատոսական բաժնում (Մոսկվա) իրականացվում է երկուշաբթիից ուրբաթ ժամը 09:00-13:00-ն՝ նախնական առցանց գրանցմամբ consular.e-gov․am էլեկտրոնային հարթակում ։
Հյուպատոսական հարցերի վերաբերյալ խորհրդատվություն կարող եք ստանալ հեռախոսոահամարով՝  +7(495) 624-32-43 աշխատանքային օրերին ժամը 15:00-17:00:
Էլեկտրոնային փոստով տեղեկատվություն ստանալու համար խնդրում ենք հարցումներ ուղարկել [email protected] էլեկտրոնային հասցեին՝ նշելով հարցի էությունը, անունը, ազգանունը և հեռախոսահամարը:
Միաժամանակ տեղեկացնում ենք, որ ՀՀ քաղաքացիություն ստանալու կամ դադարեցնելու համար e-request.am էլեկտրոնային հարթակի միջոցով նախապես գրանցված քաղաքացիների ընդունելությունը կիրականացվի սահմանված կարգով՝ առանց փոփոխությունների»։

Консульский отдел Посольства Армении в России представил график приема граждан
«Обращаем Ваше внимание, что с 1 августа 2023г. прием граждан в консульском отделе Посольства Республики Армения в Российской Федерации (г.Москва) осуществляется с понедельника по пятницу с 09:00 до 13:00 по предварительной онлайн записи на электронной платформе consular.e-gov.am.
Получить консультацию по консульским вопросам можно по тел. номеру +7(495) 624-32-43 в рабочие дни с 15:00 до 17:00.
Для получения информации по электронной почте просим отправлять запросы на эл.адрес - [email protected], указав суть вопроса, имя, фамилию и номер телефона.
Одновременно сообщаем, что прием граждан, ранее записавшихся через электронную платформу e-request.am на получение или прекращение гражданства РА, будет осуществляться в установленном порядке, без изменений».