Այսօր Երևանում կկայանա երթ և հանրահավաք։ Ժամը 15։00-ին Մատենադարանի մոտից կմեկնարկի երթ՝ ի աջակցություն վերջին օրերին Ադրբեջանի կողմից գերեվարված արցախցի նախկին ու ներկա պաշտոնյաների, զինվորականների։
Հիշեցնենք, որ Արցախի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը, գեներալ-լեյտենանտ Լևոն Մնացականյանը, ՊԲ հրամանատարի նախկին տեղակալ Դավիթ Մանուկյանը Հայաստան եկող անցակետից ադրբեջանցիների կողմից գերեվարվել ու ձերբակալվել են։
Սեպտեմբերի 28-ին Արցախի ԱԳ նախկին նախարար Դավիթ Բաբայանը հայտարարել էր. «Բոլորդ գիտեք, որ ես ընդգրկված եմ Ադրբեջանի սեւ ցուցակում, և ադրբեջանական կողմը պահանջել է իմ ժամանումը Բաքու՝ համապատասխան հետաքննության համար։ Որոշեցի այսօր Ստեփանակերտից մեկնել Շուշի»։ Բաբայանի մասին մինչ օրս որևէ տեղեկություն չկա։

Сегодня в Ереване пройдут шествие и митинг. В 15:00 от здания института древних рукописей имени Месропа Маштоца («Матенадарана») начнется шествие в поддержку бывших и действующих должностных лиц и военнослужащих Арцаха, захваченных в последние дни в плен Азербайджаном.
Напомним, что бывший государственный министр Арцаха Рубен Варданян, генерал-лейтенант Левон Мнацаканян, бывший заместитель командующего Армией обороны Давид Манукян были пленены и арестованы азербайджанцами при въезде на территорию Армении.
В свою очередь бывший министр иностранных дел, советник и представитель президента Республики Арцах по особым поручениям Давид Бабаян сообщил 28 сентября: «Вы все знаете, что я включен в черный список Азербайджана и азербайджанская сторона потребовала моего прибытия в Баку для соответствующего расследования. Я принял решение направиться сегодня из Степанакерта в Шуши». До стих пор известий о Давиде Бабаяне нет.