Վոլոդին.  Հռոմի ստատուտի չմտածված վավերացումը խնդիրներ կստեղծի Հայաստանի համար
Պետդումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինը, մեկնաբանելով Երևանի կողմից Հռոմի կանոնադրության վավերացմանը, այս որոշումը անվանել է ոչ մտածված, ռազմավարական առումով ոչ ճիշտ։ Այս մասին գրում է РИА Новости-ին։Ըստ նրա՝ այն առաջին հերթին խնդիրներ կստեղծի Հայաստանի և նրա քաղաքացիների համար։
Ավելի վաղ Հայաստանի խորհրդարանը երեքշաբթի օրը կայացած նիստում վավերացրել էր Միջազգային քրեական դատարանի Հռոմի կանոնադրությունը։
«Սա չմտածված, ռազմավարական առումով ոչ ճիշտ որոշում է, որն առաջին հերթին խնդիրներ կստեղծի Հայաստանի և նրա քաղաքացիների համար»,- նշել է Վոլոդինը։
Նրա խոսքով, ցանկացած որոշում և ամեն ինչ կարելի է բացատրել, բայց նրանք, ովքեր դա կայացրել են, նախ պետք է պատասխանեն «ինչո՞ւ» հարցին։

Володин: Непродуманная ратификация Римского статута МУС создаст проблемы Армении
Председатель Госдумы Вячеслав Володин, комментируя в телеграм-канале ратификацию Ереваном Римского статута МУС, назвал данное решение непродуманным, стратегически неверным, оно прежде всего создаст проблемы Армении и её гражданам. Информацию передает РИА Новости.
Ранее парламент Армении на заседании во вторник ратифицировал Римский статут Международного уголовного суда.
«Это непродуманное, стратегически неверное решение, которое прежде всего создаст проблемы Армении и её гражданам», – отметил Володин.
По его словам, объяснить можно какое угодно решение и что угодно, но тем, кто принимал его, надо в первую очередь ответить на вопрос «зачем?».