Հայաստանի ԲԿ-ներում այս պահին բուժում է ստանում 345 արցախցի. 9 երեխա վերակենդանացման բաժանմունքում է
12:59 03/10/2023
Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանվել ու Հայաստան է ժամանել 100.617 մարդ։ Հակարի կամուրջը հատել է 21 191 տրանսպորտային միջոց։ Նման տվյալներ այսօր ներկայացրեց Նիկոլ Փաշինյանի մամուլի քարտուղար Նազելի Բաղդասարյանը։
«Նրանց ավելի քան հիսուն տոկոսն օգտվել է պետության մատուցած կեցավայրերից։ Անգամ այն քաղաքացիները, որոնք ունեն կեղավայրեր, օգտվում են պետական աջակցության այլ ծրագրերից, ծառայություններից»,-ասաց բանախոսը։
Հայաստանի տարբեր բժշկական կենտրոններում այս պահին բուժում է  ստանում 345 անձ, նրանցից շատերի վիճակը շարունակում է մնալ ծանր և ծայրահեղ ծանր։
«Վերակենդանացման բաժանմունքում գտնվում է ինը երեխա, որից երկուսի վիճակում դրական դինամիկա կա»,-ասաց նա։

A total of 100,617 forcefully displaced persons crossed into Armenia from Nagorno-Karabakh (Artsakh) as of Tuesday afternoon, the prime minister's spokesperson, Nazeli Baghdasaryan, said.
“More than 50% of them have been provided with temporary housing offered by the government,” she told reporters. “Even those who have a place to live benefit from other state support programs and services.”
345 victims of Azerbaijan’s attack and fuel depot explosion in Artsakh in late September continue to receive treatment in Armenia’s medical centers.
"Many of them remain in serious or critical condition. There are 9 children in intensive care units at the moment, and positive dynamics has been observed in the health condition of two of them," Baghdasaryan said.