Ադրբեջանցիները ձերբակալել են Արցախի ԱԱԾ տնօրենին
Ադրբեջանցիները Հակարի կամրջի մոտ ձերբակալել են Արցախի ԱԱԾ տնօրեն Արարատ Մելքումյանին: Այդ մասին հայտնում է MediaHub-ը:
Ա. Մելքումյանը  ԱՀ նախագահի 2023թ․-ի հունվարի 16-ի հրամանագրով նշանակվել է Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն։ Նա ունի  գեներալ-մայոր զինվորական կոչում։
Հիշեցնենք, որ Արցախից Հայաստան ճանապարհին ադրբեջանցիները գերեվարել ու Քրեական օրենսգրքի տարբեր հոդվածներով մեղադրանքներ են առաջադրել Արցախի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանին, ՊԲ նախկին հրամանատար Լևոն Մնացականյանին, ՊԲ  հրամանատարի նախկին տեղակալ Դավիթ Մանուկյանին։ Արցախի նախկին ԱԳ նախարար Դավիթ Բաբայանն ինքն է հանձնվել ադրբեջանցիներին։

Azerbaijan has arrested Major-General Ararat Melkumyan, Director of the Artsakh National Security Service (NSS), MediaHub said on Tuesday.
Melkumyan was reportedly arrested by Azeri border guards as he attempted to leave Artsakh for Armenia through the Lachin corridor.
He took office as Artsakh's NSS head on January 16, 2023.
Azerbaijan took captive and charged Artsakh’s former State Minster Ruben Vardanyan, former Artsakh army commander Levon Mnatsakanyan and deputy commander Davit Manukyan on their way to Armenia last week. Artsakh presidential advisor David Babayan handed himself over to the Azerbaijani law enforcement authorities.