Աշակերտների նկատմամբ օբյեկտիվ լինեն. Քաղաքացիները՝ ուսուցչի տոնի առթիվ
Այսօր նշվում է ուսուցչի տոնը։ Panorama.am-ը քաղաքացիների շրջանում փոքրիկ հարցում անցկացրեց՝ նրանց կարծիքով ի՞նչ առաքելություն ու խնդիր է դրված այսօր հայաստանցի ուսուցիչների ուսերին։
«Դաստիարակչական մեծ առաքելություն է դրված, պետք է իրենց մեծ փորձը փոխանցեն սերունդներին։ Ուսուցչի աշխատանքը շատ մեծ է և ամենանշանակալից մասնագիտություններից մեկը։ Երիտասարդությունն այսօր չի ձգտում այդ մասնագիտությունը ձեռք բերել, բայց շատ իզուր»,-ասաց քաղաքացիներից մեկը։
Հարցման մասնակիցները ուսուցիչներին առաջին հերթին մաղթեցին համբերություն և առողջություն։
«Մեծ համբերություն եմ մաղթում ուսուցիչներին ու անչափ շնորհակալ եմ փոխանցած գիտելիքների համար։ Հպարտանում եմ այդ գիտելիքներով, իմ ուսուցիչները ամենապրաֆեսիոնալներն են եղել»,-ասաց մեկ ուրիշը։
Հարցման մասնակիցներից մեկն էլ կարևորեց երեխաների ինքնուրույնությունն ու նրանց ազատություն տալը. «Երեխաներին թույլ տան ինչ-որ տեղ ինքնուրույն և՛ մտածել, և՛ անել»։

Пожелания граждан – по случаю дня учителя: Чтобы были объективными к ученикам
Сегодня отмечается день учителя. Корреспондент Panorama.am провел небольшой опрос среди жителей Еревана, спросив, какая миссия и задача, по их мнению, сегодня возложена на плечи армянских учителей?
«Поставлена великая просветительская миссия, они должны передать свой большой опыт поколениям. Работа учителя очень тяжелая и одна из самых значимых профессий. Молодежь сегодня не стремится обучиться этой профессии, но очень зря», – отметил один из граждан.
Респонденты, в первую очередь, пожелали учителям терпения и здоровья.
«Желаю большого терпения учителям и безгранично благодарна за переданные знания. Горжусь этими знаниями, мои учителя были самыми профессиональными», – отметила участница опроса.
Один из участников опроса подчеркнул важность самостоятельности детей и предоставления им свободы: «Детям нужно дать возможность думать и поступать самостоятельно».