Էսկալացիայի ընթացքում սպանված իսրայելցի զինվորների թիվը հասել է 123-ի
Ռազմական էսկալացիայի հետևանքով իսրայելական զինվորականների զոհերի թիվը հասել է 123-ի, ևս 50-ը գերի է ընկել: «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ՝ այդ թվերը ներկայացրել է Haaretz թերթը՝ վկայակոչելով Իսրայելի պաշտպանության բանակին։
Իսրայելի պաշտպանության բանակի խոսնակ Դանիել Հագարին երեքշաբթի ասել է, որ 50 իսրայելցի զինվորական ընտանիքներին հայտնել են, որ իրենց սիրելիներին առևանգել են Գազայի հատվածում, հավելելով, որ առնվազն 123 իսրայելցի զինվորական է զոհվել։
Հոկտեմբերի 7-ի առավոտյան Իսրայելը Գազայի հատվածից ենթարկվել է աննախադեպ հրթիռային հարձակման։ Բացի այդ, ՀԱՄԱՍ-ի գրոհայինները զանգվածային հրթիռային հարձակումներից հետո ներթափանցել են հարավային Իսրայելի սահմանային շրջաններ։

At least 123 Israeli soldiers were killed in the attacks by Hamas that began early Saturday, Israel Defense Forces spokesman Rear Adm. Daniel Hagari said.
Those 123 dead are included in the death toll of more than 900 people previously reported by the Israeli army, CNN said.
Hagari added that the families of 50 Israeli hostages have been contacted by security forces. Hamas has claimed it is holding more than 100 captives, including Israeli army officers.
Hamas militants launched an unprecedented attack on Israel at daybreak Saturday, firing thousands of rockets as hundreds of Hamas fighters infiltrated the heavily fortified border in several locations by air, land and sea.