«Դուք տեսաք, որ երդմնակալության արարողությունը մի փոքր այլ ֆորմատով էր տեղի ունենում, մի փոքր ավելի խիտ էր, ծանրաբեռնված էր»,-ասաց Տիգրան Ավինյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե ինչու լրագրողներին թույլ չտվեցին մասնակցել քաղաքապետի երդմնակալության արարողությանը։
Նա ասաց, որ լրագրողների համար ուղիղ եթեր են ապահովել, տարածել են լուսանկարներ, տեսանյութեր։
«Կներեք, քաղաքապետարանը լրագրողների ու այլ պաշտոնյաների հանդիպման վայր չէ։ Այսօր երդմնակալության օրն է»,-ասաց նա։
Լրագրողներն Ավինյանին հիշեցրեցին, որ «Հանրային ձայն» կուսակցություն է նաև նրան քաղաքապետ դառնալ օգնել, իսկ երեկ այդ կուսակցության նախագահ Արտակ Գալստյանի կինն ազատվել է կալանքից։ Եղե՞լ է ինչ-որ համաձայնություն։

«Церемония принесения присяги сегодня проводилась в несколько ином формате, более перегруженном, плотном формате», – отметил новоизбранный мэр Еревана Тигран Авинян, отвечая на вопрос, почему журналистов не допустили к участию в церемонии инаугурации мэра.
Он отметил, что была запущена прямая трансляция с места принесения присяги, распространены фотографии, видеозаписи.
«Извините, мэрия – не место для встречи журналистов и должностных лиц. Сегодня была церемония принесения присяги», – подчеркнул Авинян.