Զելենսկին ցանկացել է այցելել Իսրայել, նրան մերժել են․ ԶԼՄ
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին ցանկացել է այցելել Իսրայել՝ ի նշան համերաշխության՝ կապված ՀԱՄԱՍ-ի հարձակման հետ։ Բայց  նրան ասացել են, որ «ժամանակը չէ»։ Այս մասին հայտնում են լրատվամիջոցները՝ վկայակոչելով իրենց աղբյուրներին, հայտնում է The Times of Israel-ը։
Ինչպես հայտնում է UNIAN-ը, Զելենսկին անցյալ շաբաթ Եվրոպայում գտնվելով, ցանկացել է ԱՄՆ պետքարտուղար Բլինկենի հետ միասին թռչել Իսրայել, սակայն Թել Ավիվը համարել է, որ նման այցն այժմ ժամանակավրեպ կլինի։
Ընթացիկ մերժումն ամենևին չի նշանակում, որ Զելենսկին Իսրայել չի գա։ Նման ուղևորությունը կարող է տեղի ունենալ ավելի ուշ և կարող է զուգակցվել Ուկրաինայի նախագահի՝ եվրոպական երկրներ հետագա շրջագայություններից մեկի հետ, նշել  է հրատարակությունը։

СМИ: Президент Украины Зеленский хотел совершить визит в Израиль, ему отказали
Президент Украины Владимир Зеленский хотел совершить визит в Израиль в знак солидарности в связи с нападением ХАМАС. Впрочем, ему сказали, что "не время". Об этом сообщают СМИ со ссылкой на источники, передает The Times of Israel.
Как передает УНИАН, Зеленский, находясь на прошлой неделе в Европе, хотел прилететь в Израиль вместе с госсекретарем США Блинкеном, однако Тель-Авив счел, что такой визит сейчас был бы несвоевременным, сообщает портал Ynet
Текущий отказ "не означает, что Зеленский не приедет в Израиль" вообще. Такая поездка может состояться позже и могла бы быть совмещена с одним из последующих турне украинского президента по странам Европы, отмечает издание.