Արցախցի պատգամավորը դատի կտա Թաթուլ Հակոբյանին
Արցախի «Արդարություն» խմբակցության ղեկավար Դավիթ Գալստյանը զրպարտության համար դատական հայց է ներկայացնելու լրագրող Թաթուլ Հակոբյանի դեմ։
«Այդ անձը հայտարարել էր, որ արդեն Ստեփանակերտի պարետ է նշանակվել, ինչին մենք արձագանքել էինք՝ դրանք թուրք-ադրբեջանական ջրաղացին ջուր լցնող գործիչներ են։ Թաթուլ Հակոբյան դեմ առաջիկա օրերին զրպարտության համար հայց կներկայացվի դատարան», - 24News-ի հետ զրույցում ասել է Դավիթ Գալստյանը։
Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերի 3-ին լրագրող Թաթուլ Հակոբյանը գրառում էր կատարել, որ Շուշիի «Ավան պլազա» հյուրանոցի նախկին տնօրեն Սարգիս Գալստյանը նշանակվել է Արցախում Ադրբեջանի ներկայացուցիչ՝ պարետ։
Այսօր հայտնի դարձավ, որ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը Ստեփանակերտում պարետ է նշանակել Սարդար Սաֆարովին։

Руководитель фракции НС Арцаха «Справедливость» Давид Галстян подаст иск в суд за клевету на журналиста Татула Акопяна.
«Этот человек заявил, что в Степанакерте уже назначен комендант, на что мы отреагировали, что это деятели, льющие воду на турецко-азербайджанскую мельницу. В ближайшие дни против Татула Акопяна будет подан иск о клевете», – заявил в беседе с корреспондентом 24News Давид Галстян.
Напомним, 3 октября журналист Татул Акопян сделал запись в соцсети Facebook, отметив, что бывший директор гостиницы «Аван плаза» Саркис Галстян назначен представителем Азербайджана в Арцахе – комендантом.
Сегодня стало известно, что президент Азербайджана Ильхам Алиев назначил Сардара Сафарова комендантом в Степанакерте.