Միլանի «Ինտերը» ծրագրում է երկարաձգել պայմանագիրը կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի հետ, հայտնում է «Չեմպիոնատ»-ը՝ Quotidiano Sportivo-ին հղումով։ Հայ կիսապաշտպանը պատրաստ է մնալ ակումբում։
Ակումբը 34-ամյա խաղացողին առաջարկում է նոր պայմանագիր մինչև 2025 թվականը՝ ևս մեկ մրցաշրջանով երկարաձգելու հնարավորությամբ։ Միևնույն ժամանակ, Ինտերը պատրաստ է պահպանել Մխիթարյանի ներկայիս աշխատավարձը։ Այն կազմում է տարեկան 3,8 մլն եվրո։ Կիսապաշտպանի գործող պայմանագիրը միլանյան ակումբի հետ նախատեսված է մինչև 2024 թվականի ամառը։
Մխիթարյանը Ինտերում է հանդես գալիս 2022 թվականից։ Ընթացիկ մրցաշրջանում Մխիթարյանը Ա Սերիայում անցկացրել է ութ հանդիպում, որոնցում դարձել է 2 գոլի և մեկ գոլային փոխանցման հեղինակ։ 34-ամյա կիսապաշտպանը հրաժարվել է Սաուդյան Արաբիայից ակումբ տեղափոխվել, որտեղ նրան խոստացել են կրկնապատկել իր աշխատավարձը։

«Интер» планирует продлить контракт с полузащитником Генрихом Мхитаряном
Миланский «Интер» планирует продлить контракт с полузащитником Генрихом Мхитаряном, сообщает «Чемпионат» со ссылкой на Quotidiano Sportivo. Армянский полузащитник готов остаться в клубе.
Клуб предлагает 34‑летнему игроку новый контракт до 2025 года с возможностью продления ещё на один сезон. При этом «Интер» готов сохранить Мхитаряну нынешнюю зарплату. Она составляет € 3,8 млн в год. Действующий контракт полузащитника с миланским клубом рассчитан до лета 2024 года.
Мхитарян выступает за «Интер» с 2022 года. В нынешнем сезоне Мхитарян провёл в Серии А восемь матчей, в которых забил два мяча и сделал одну голевую передачу. 34-летний полузащитник отказался от перехода в клуб из Саудовской Аравии, где ему обещали удвоить зарплату.