Դոլարի վերջին տատանումից հետո ապրանքները թանկացան ու էլ չէժանացան. Հարցում
Պանիրը, տավարի միսը, ձուն, ալկոհոլը, միրգ, բանջարեղենն ու այլ ապրանքներ վերջին մեկ տարում թանկացել են։ Փաստում է պաշտոնական վիճակագրությունը։ Նկատո՞ւմ են մարդիկ թանկացումներ։ Panorama.am-ը հարցում անցկացրեց քաղաքացիների շրջանում։ Հարցման մասնակիցների մեծ մասը փաստեցին՝  թանկացումները տեղի են ունենում հաճախ։ Մի քանիսը նկատեցին՝ թանկացում չեն նկատում, քանի որ առևտուրը կատարում են բանկային քարտի միջոցով։
«Ըտենց բան չկա, որ չթանկանա»,-ասաց քաղաքացիներից մեկը։
«Յուրաքանչյուր տասը օրը մեկ, ամեն տեսակետից նկատվում է թանկացումը, առնվազն հինգից յոթ տոկոս՝ բոլոր ոլորտների մեջ»,-ավելացրեց մեկ ուրիշը։
«Ես չեմ նկատում, բայց շատերից եմ լսել, որ թանկացել է։ Որ քարտով ես առևտուր անում, չես նկատում, բայց լսել եմ»,-ասաց մի կին։
«Ամեն ինչ խորամանկության վրա է, ամենաշատն արժեքազրկված է դոլարը։ Ինքն իր իրական արժեքից հարյուր տոկոս ցածր է։ Բալանսը լրիվ խախտված է։ Էլ դրանից հետո թանկություններից խոսել պետք չի, արդեն պարզ է, որ մաեն ինչը փախած գին է, իսկ էս վերջին դոլարի տատանումը բերեց նրան, որ առաջնային անհրաժեշտության շատ ապրանքներ թանկացան ու էլ չիջան»,-ասաց քաղաքացիներից մեկը։

Опрос: После последнего колебания курса доллара товары подорожали и не подешевели
Сыр, говядина, яйца, алкоголь, фрукты, овощи и другие продукты питания вновь подорожали за последний год. Об этом свидетельствует официальная статистика. Корреспондент Panorama.am провел опрос среди жителей Еревана, заметили ли они подорожание на товары.
Большинство участников опроса отметили, что подорожания происходят регулярно. Некоторые отметили, что не заметили подорожаний, поскольку совершают покупки с помощью банковских карт.
«Подорожало абсолютно всё», – отметил один из граждан.
«Раз в десять дней всё дорожает, причем в каждой сфере, как минимум от 5 до 7%», – добавил другой респондент.
«Не замечаю, но слышала от многих о подорожании. Оплачиваю покупки по карте, не замечаю», – отметила одна из участниц опроса.
«Больше всего колеблется курс доллара. Баланс нарушен, а последнее колебание курса доллара привело к тому, что многие товары первой необходимости подорожали и больше не подешевели», – отметил один из граждан.