Թուրքիան և Ադրբեջանն այստեղ ունեն հայտարարված նպատակ՝ Հայաստանի  նվաճում․ Ալեքսիս Օհանյան
Հայտնի Reddit սոցիալական ցանցի համահիմնադիր Ալեքսիս Օհանյանը՝ կիսվելով ամերիկահայ լուսանկարչուհի Սքաութ Թուֆանքջյանի հրապարակմամբ, X-ի իր միկրոբլոգում ՝ գրել է․
«Մենք տոկուն ժողովուրդ ենք։ Բայց ինչո՞ւ մենք պետք է այդքան տոկուն լինենք 100 և ավելի տարի: Այն նույն մարդկանց, որոնք դեռևս ժխտում են մեր ցեղասպանությունը (որն իրենք են իրականացրել), գլոբալ տերությունների կողմից տրվել է ազատ իշխանություն՝ կազմակերպելու արտաքսում։ Մենք՝ բոլորս վախենում ենք, որ առաջիկա ամիսներին այն կհանգեցնի հայկական հողի ավելի մեծ նվաճման: Թուրքիան և Ադրբեջանն այստեղ ունեն հայտարարված նպատակ՝ Հայաստանի  նվաճում»։
Նշենք, որ Թուֆանքջյանը լուսանկար է տեղադրել Արալեզի դպրոցներից մեկից, որում պատկերված են 1915 թ-ի Հայոց ցեղասպանությունից փրկվածների տների բանալիները։

Алексис Оганян: У Турции и Азербайджана заявленная цель – завоевание Армении
Американский предприниматель армянского происхождения, основатель Reddit Алексис Оганян в соцсети X (ранее Twitter) поделился публикацией фотокорреспондента из США армянского происхождения Скаут Туфанкджян и написал:
«Мы – стойкий народ, но почему мы должны быть стойкими вот уже свыше 100 лет? Люди, которые до сих пор отрицают наш геноцид (Геноцид армян в Османской империи 1915 года. – Ред.), получили от мировых держав свободу действий для организации изгнания, которое, как мы опасаемся, приведет к еще большему завоеванию армянской земли в ближайшие месяцы. У Турции и Азербайджана заявленная цель – завоевание Армении».
Отметим, Скаут Туфанкджян опубликовала снимок из школы Аралеза, на которой запечатлены ключи от домов армян, спасшихся от Геноцида 1915 года. «В этой школе сейчас находятся дети, насильственно перемещенные из Арцаха, которым пришлось покинуть свои дома в 2023 году», –написала Туфанкджян.