Արցախի նախագահ Սամվել Շահրամանյանն առաջիկայում հրապարակային խոսքով հանդես կգա
Զանգվածային որոշ լրատվամիջոցներով ու սոցիալական ցանցերում տարածվող կեղծ տեղեկությունները, թե իբր սեպտեմբերի 19-ի ռազմական գործողություններից հետո Արցախի Հանրապետության կառավարությունը տարբեր քաղաքացիներից գնել է բնակարաններ կամ գույք, տրամադրել փոխառություններ կամ կանխիկ գումարներ, իրականությանը չի համապատասխանում:
Հորդորում ենք նման տեղեկությունների տիրապետող քաղաքացիներին դիմել ՀՀ իրավապահ մարմիններին, ներկայացնել հանցագործության մասին համապատասխան հաղորդումներ:
Հարգելի՛ հայրենակիցներ,
Հատկապես այս բարդ ժամանակաշրջանում կոչ ենք անում տուրք չտալ տարբեր նպատակներ հետապնդող կեղծ և չճշտված տեղեկություններին:
Տեղեկացնում ենք, որ այս և մի շարք այլ հարցերի նախագահ Սամվել Շահրամանյանն առաջիկայում կանդրադառնա հրապարակային իր խոսքում»:

Президент Республики Арцах Самвел Шахраманян в ближайшее время сделает публичное заявление
Распространяемая некоторыми СМИ и в социальных сетях фейковая информация о том, будто бы после военных действий 19 сентября правительство Республики Арцах скупало у различных граждан квартиры или имущество, предоставляло займы или наличные средства, не соответствует действительности.
Призываем располагающих такой информацией граждан обратиться в правоохранительные органы РА, подать соответствующие заявления о преступлении.
Дорогие соотечественники, особенно в это непростое время призываем не руководствоваться  преследующими различные цели ложными и непроверенными сведениями.
Сообщаем, что к этим и ряду другим вопросам президент Самвел Шахраманян в ближайшем будущем обратится в своем публичном выступлении».