Արցախի նախագահ Սամվել Շահրամանյանն առաջիկայում հրապարակային խոսքով հանդես կգա
Զանգվածային որոշ լրատվամիջոցներով ու սոցիալական ցանցերում տարածվող կեղծ տեղեկությունները, թե իբր սեպտեմբերի 19-ի ռազմական գործողություններից հետո Արցախի Հանրապետության կառավարությունը տարբեր քաղաքացիներից գնել է բնակարաններ կամ գույք, տրամադրել փոխառություններ կամ կանխիկ գումարներ, իրականությանը չի համապատասխանում:
Հորդորում ենք նման տեղեկությունների տիրապետող քաղաքացիներին դիմել ՀՀ իրավապահ մարմիններին, ներկայացնել հանցագործության մասին համապատասխան հաղորդումներ:
Հարգելի՛ հայրենակիցներ,
Հատկապես այս բարդ ժամանակաշրջանում կոչ ենք անում տուրք չտալ տարբեր նպատակներ հետապնդող կեղծ և չճշտված տեղեկություններին:
Տեղեկացնում ենք, որ այս և մի շարք այլ հարցերի նախագահ Սամվել Շահրամանյանն առաջիկայում կանդրադառնա հրապարակային իր խոսքում»:

The Artsakh Info Center has refuted media reports that following the September 19 hostilities the government of the Artsakh Republic allegedly purchased apartments or other property from some citizens, provided loans or cash to them.
“We urge those who have such information to file crime reports to Armenia’s law enforcement agencies,” it said in a statement.
“Dear compatriots, especially in this difficult times we urge you not to succumb to false and unverified reports pursuing various goals.
“We would like to inform you that President Samvel Shahramanyan will address these and a number of other issues in a public statement in the near future,” the Info Center added.