ՆԳ նախարարն ԱԺ ամբիոնից ասաց Արցախ, ապա ուղղեց իրեն՝ Լեռնային Ղարաբաղ
«Մենք տեղեկություններ ունենք, որ Արցախի Հանրապետությունից... հըըը... Լեռնային Ղարաբաղից  զենք-զինամթերք է  մուտք գործել Հայաստան»,-ԱԺ-ում կառավարության հետ հարցուպատասխանի ժամանակ ասաց ՀՀ ներքին գործերի նախարար Վահե Ղազարյանը։
Նա նշեց, որ ունեն դեպքեր, երբ մարդիկ բերում են, կամավոր հանձնում են.  «Մոտ երեք օրվա ընթացքում մոտ 4 միավոր ատրճանակ և 2 միավոր հարթափող զենք են բերել հանձնել ԼՂ բնակիչները»։
Վ.Ղազարյանն ասաց, որ ոստիկանապետի կողմից տրվել են համապատասխան ցուցումներ` բացատրական աշխատանքներ կատարելու և մարդկանց կոչ անելու՝  անօրինական զենքերը բերեն ու հանձնեն։
«Կոչ եմ անում Լեռնային Ղարաբաղի բնակիչներին բերեն ու կամավոր հանձնեն իրենց մոտ ապօրինի պահվող զենք-զինամթերքը»,- նշեց նա։

Глава МВД: Имеются сведения о ввозе оружия и боеприпасов из Нагорного Карабаха в Армению
«У нас имеются сведения, что из Республики Арцах, ой, Нагорного Карабаха были ввезены оружие и боеприпасы в Республику Армения», – заявил в ходе правительственного часа в Национальном Собрании Армении глава МВД Армении Ваге Казарян.
Он отметил, что зафиксированы случаи, когда люди добровольно сдают оружие: «В течение трех дней жителями Нагорного Карабаха было привезено и передано около 4 пистолета и 2 единицы гладкоствольного оружия».
В. Казарян отметил, что начальником полиции были даны соответствующие поручения, для проведения разъяснительных работ и призыва людей по сдаче незаконного оружия.
«Призываем жителей Нагорного Карабаха добровольно сдать незаконно хранящееся у них оружие-боеприпасы», – отметил он.