Փաշինյանը չի մեկնել Բիշքեկ ԵԱՏՄ և ԱՊՀ միջկառավարական խորհուրդների նիստերին
Բիշքեկում կայանալիք ԵԱՏՄ և ԱՊՀ միջկառավարական խորհուրդներում Հայաստանը կներկայացնի փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը: Այդ մասին «ՌԻԱ նովոստի»,-ին հայտնել են Ղրղզստանի նախարարների կաբինետից։
Նշենք, որ Նիկոլ Փաշինյանը հոկտեմբերի 26-ին մեկօրյա աշխատանքային այցով մեկնել է Վրաստան, որտեղ կմասնակցի «Թբիլիսիի մետաքսի ճանապարհի ֆորում» միջազգային համաժողովին։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ կառավարության մամուլի ծառայությունը։ Այցի շրջանակներում նախատեսվում է նաև հանդիպում Հայաստանի և Վրաստանի վարչապետներ Նիկոլ Փաշինյանի և Իրակլի Ղարիբաշվիլիի միջև։
Ալա-Արչա պետական նստավայրում արդեն սկսվել է Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի(ԵՄԽ) նեղ կազմով: Ընդհանուր առմամբ հանդիպման օրակարգում ընդգրկված էր մոտ 30 հարց։ ԵՄԽ -ից հետո տեղի կունենա ԵԱՏՄ և ԱՊՀ երկրների վարչապետների համատեղ հանդիպումը՝ ընդլայնված կազմով։ Դրան կհաջորդի ստորագրման արարողությունը և մամուլի հայտարարությունը։

Пашинян не поехал на межправсоветы ЕАЭС и СНГ в Бишкек, Армению представляет Мгер Григорян
Армению на межправсоветах ЕАЭС и СНГ в Бишкеке представит вице-премьер Мгер Григорян, рассказали РИА Новости в кабмине Киргизии.
Отметим, Никол Пашинян 26 октября отбыл с однодневным рабочим визитом в Грузию, где примет участие в международной конференции “Шелковый путь - Тбилиси” (The Tbilisi Silk Road Forum). Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении. В рамках визита также запланирована встреча премьер-министров Армении и Грузии Никола Пашиняна и Ираклия Гарибашвили.
В госрезиденции «Ала-Арча» уже началось заседание Евразийского межправительственного совета (ЕМПС) в узком составе (закрыто для прессы). Всего в повестку заседания ЕМПС включено порядка 30 вопросов. После ЕМПС состоится совместное заседание премьер-министров стран ЕАЭС и СНГ в расширенном формате. Далее последуют церемония подписания документов и заявление для прессы.