Թբիլիսիում Փաշինյանի ու Ասադովի հանդիպումը տևել է մի քանի ժամ
Ղարաբաղյան զարգացումներից հետո Ադրբեջանի և Հայաստանի վարչապետներն առաջին անգամ դեմ առ դեմ հանդիպել են Թբիլիսիում։ Այս մասին հայտնում է Վրացական «Իմեդի» հեռուստաընկերությունը։
Հանդիպումն անցկացվել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի ղեկավարությամբ։ Հայաստանի և Ադրբեջանի պաշտոնյաները  մի քանի ժամ դեմ առ դեմ քննարկել են երկու երկրների միջև հակամարտությունը։
Վրաստանի վարչապետի աշխատակազմից էլ հայտնում են, որ Թբիլիսիի Մետաքսի ճանապարհի ֆորումին մասնակցող պատվիրակությունների ղեկավարների պատվին տրվել է գալա ընթրիք։
Թբիլիսիի «Մետաքսի ճանապարհի» ֆորումն անցկացվում է վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հովանու ներքո։ Ֆորումին մասնակցում են ավելի քան 2000 պատվիրակներ աշխարհի շուրջ 60 երկրներից։

Встреча Пашиняна и Асадова в Тбилиси длилась несколько часов
После событий в Нагорном Карабахе премьер-министры Армении и Азербайджана впервые встретились в Тбилиси. Об этом сообщает грузинское агентство «Имеди».
Встреча была проведена при посредничестве главы правительства Грузии Ираклия Гарибашвили.
Премьер-министры Армении и Азербайджана в течение нескольких часов обсуждали конфликт между странами.
Из администрации премьер-министра Грузии сообщают, что он принял глав участвующих в международном форуме «Шелковый путь» в Тбилиси делегаций на гала-ужине, организованном в их честь.
Международный форум «Шелковый путь» в Тбилиси проходит под патронажем премьер-министра Ираклия Гарибашвили. В форуме участвуют около 2000 делегатов из 60 стран мира.