Կիրականացվի Բեռլին-Երևան և հակառակ ուղղությամբ ուղիղ չվերթ
Բեռլինից Երևան (և հակառակ ուղղությամբ) ուղիղ չվերթ կգործի 2024թ. մայիսի վերջից: Բեռլինի Ներկայացուցիչների պալատի անդամ, պրոֆ. դոկտ. Մարտին Պեցոլդի և Միքայել Մինասյանի (Եվրոպացի և հայ մասնագետների ասոցիացիա) հետ միասին ԳԴՀ-ում ՀՀ դեսպանությունը վերջին մի քանի ամիսների ընթացքում բազմաթիվ քննարկումներ է ունեցել Eurowings-ի հետ և աշխատանք տարել, որպեսզի այս թռիչքային ուղին ներառվի ամառային չվերթների ցանկում:
«Ուրախ ենք հայտնել, որ քննարկումների արդյունքը դրական է: Սա հնարավորություն կտա Հայաստանին կրկին ավելի տեսանելի դառնալ Բեռլինի և Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության համար, իսկ ուղիղ չվերթը անշուշտ կամրապնդի տնտեսական և սոցիալական կապերը։  Այսօրվանից թռիչքներ արդեն կարելի է ամրագրել 2024թ. մայիսի 31-ի և ավելի ուշ ամսաթվի համար հետևյալ հղումով՝ https://www.eurowings.com/de.html»,- հայտնում են Գերմանիայում ՀՀ դեսպանությունից։

Будут выполняться прямые рейсы из Берлина в Ереван и в обратном направлении
С конца мая 2024 года начнет осуществляться прямой рейс из Берлина в Ереван и в обратном направлении, говорится в сообщении посольства Армении в Германии.
«Посольство Армении в Германии вместе с членом Берлинской палаты представителей, профессором, доктором Мартином Пецольдом и Микаелом Минасяном (Ассоциация европейских и армянских специалистов) в течение последних нескольких месяцев провело ряд переговоров с Eurowings для включения этого маршрута в график летних рейсов.
Рады сообщить, что итоги обсуждений оказались позитивными. Это позволит Армении вновь стать более заметной для Берлина и ФРГ, а прямой рейс, безусловно, укрепит экономические и социальные связи.
С сегодняшнего дня авиабилеты уже можно забронировать на 31 мая 2024 года и позднее по ссылке», – говорится в сообщении.