Եգիպտոսում խոշոր ավտովթարի զոհ է դարձել ավելի քան 30 մարդ
Ավելի քան 30 մարդ է զոհվել Կահիրեն  Կարմիր ծովի ափին գտնվող Ալեքսանդրիայի հետ կապող ավտոմայրուղու վրա մի քանի մեքենաների բախման հետևանքով։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել են Բուհեյրա նահանգի անվտանգության ծառայությանը, որի տարածքում տեղի է ունեցել վթարը։
«Վթարի հետևանքով զոհվել է 32, վիրավորվել՝ 60 մարդ»,- ասել է ծառայության ներկայացուցիչը, ում խոսքը  մեջբերում է Al-Ahram թերթը։
Ըստ բժշկական աղբյուրների,  «վթարի հետևանքով զոհվել է 33 մարդ, վիրավորվել՝ 54-ը»:
Մարզային ոստիկանության վարչության հաղորդմամբ, ավտոճանապարհի 132-րդ կմ-ում ավտոմեքենաներից մեկի մոտ տեղի է ունեցել յուղի արտահոսք, ինչը հանգեցրել է խոշոր բախման։ Ավտոբուսը, թանձր մառախուղի մեջ, մխրճվել է ճանապարհի եզրին կանգնած բեռնատարի մեջ, իսկ հետո նրանց բախվել են ևս մի քանի մեքենաներ։ Վթարի վայրում հրդեհ է բռնկվել, յոթ ավտոմեքենա ամբողջությամբ այրվել է։

Более 30 человек погибли в результате столкновения нескольких автомобилей на автотрассе, связывающей Каир с Александрией, расположенной на берегу Красного моря. Как передает ТАСС, об этом сообщили в службе безопасности провинции Бухейра, на территории которой произошло ДТП.
«В результате аварии погибли 32 человека, 60 получили ранения», - указал представитель службы, слова которого привела газета Al-Ahram.
По данным медицинских источников, которые привела газета Ahbar al-Youm, «в результате аварии погибли 33 человека, 54 получили ранения».
Как указали в провинциальном управлении полиции, на 132-м км автотрассы у одной из машин произошла утечка масла, что и привело к крупному столкновению. Рейсовый автобус в условиях густого тумана врезался в стоявший на обочине грузовик, затем с ними столкнулись еще несколько машин. На месте ДТП возник пожар, семь автомобилей полностью сгорели.