ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանն այսօր «Վարդաշեն»քրեակատարողական հիմնարկում հանդիպել է գեներալ Գրիգորի Խաչատուրովի և Վանաձորի քաղաքապետ Մամիկոն Ասլանյանի հետ:
«Մամիկոնը դեռ բռոնզե դարից կալանքի մեջ է, իսկ գեներալի «նստած» լինելը իշխանությունը հետագայում դատարանում կփորձի «հիմնավորել» կալանավայրի պաշտպանության կազմակերման նկատառումներով:
Նարեկ Մալյանը, ով նույն հիմնարկում է, տեսակցությունների մասով սահմանափակում ունի, նրան հանդիպել հնարավոր չէ, երևի իշխանության համար հատուկ վտանգավորություն է ներկայացնում:
Մտահոգիչ է այն հանգամանքը, որ վատ է միակ կին քաղբանտարկյալի` Տաթև Վիրաբյանի առողջական վիճակը, ում տեսակցությունը իշխանությունը շարունակում է փակ պահել»,-մանրամասնել է պատգամավորը։

Tigran Abrahamyan, secretary of the opposition Pativ Unem faction in the Armenian parliament, on Tuesday met with General Grigory Khachaturov and Vanadzor Mayor Mamikon Aslanyan held in the Vardashen Penitentiary.
"Mamikon has been in detention since the Bronze Age, while the government will try to justify the general’s arrest in court by the considerations to ensure the defense of the detention facility,” he wrote on Facebook.
The lawmaker also blasted the ban on visits to opposition activist Narek Malyan held in the same penitentiary.
“It's a concern that the health of Tatev Virabyan, the only female political prisoner, has worsened. The authorities continue blocking meetings with her,” Abrahamyan added.