Գրիգորի Խաչատուրովի «գործով» 6 ամսվա ընթացքում որևէ դատավարական արժեք ունեցող գործողություն տեղի չի ունեցել. փաստաբան
«Այսօր ժամը 15.00-ին ՀՀ հակակոռուպցիոն դատարանում փորձելու ենք սկսել /այո, այո սկսել, քանի որ դեռևս չենք սկսել/ Գրիգորի Խաչատուրովի և մյուսների «վերաբերյալ» «քրեական գործով» նախնական դատական լսումները»,- այս մասին տեղեկացնում է փաստաբան Միհրան Պողոսյանը։
Նա հիշեցնում է, որ Գրիգորի Խաչատուրովը կալանքի տակ է այս տարվա մարտի 16-ից։
«Սույն «գործը» դատարանի վարույթում է 02.05.2023թ-ից և ինչպես նախաքննության 1.5 ամսում, այնպես դատական վարույթի 6 ամսվա ընթացքում որևէ դատավարական արժեք ունեցող գործողություն տեղի չի ունեցել, իսկ Խաչատուրովը շարունակաբար և անօրինական պահվում է կալանքի տակ»,- գրել է Պողոսյանը։

По «делу» Григория Хачатурова за 6 месяцев не произведено каких-либо имеющих процессуальное значение действий – адвокат
«Сегодня, 1 ноября, в 15:00, в Антикоррупционном суде РА мы постараемся начать предварительные слушания по "уголовному делу" "в отношении" Григория Хачатурова и других», - сообщает адвокат бывшего командующего третьим армейским корпусом Григория Хачатурова Мигран Погосян.
Он напомнил, что Григорий Хачатуров находится под стражей с 16 марта 2023 года.
«Данное «дело» находится в производстве суда с 2 мая 2023 года, и как за 1,5 месяца предварительного следствия, так и за шесть месяцев судопроизводства не произведено каких-либо действий, имеющих процессуальное значение. А Хачатуров продолжает незаконно удерживаться под арестом», – написал адвокат.