Փաստաբան Տիգրան Աթանեսյանն այսօր Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարան ներկայացրել է գանգատ Նարեկ Մալյանի անունից, կապված 2019 թվականի մարտի 04-ին իր տան մոտ կատարված առևանգման փորձի քրեական գործի հետ:
«Հիշեցնեմ, որ Նարեկի վրա հարձակվել էին և փորձել առևանգել սորոսական Ռեստարտ կազմակերպության անդամները, ովքեր նպատակ էին հետապնդում վրեժխնդիր լինելու Մալյանից՝ նրանց հասցեին հնչեցված հայտարարությունների պատճառով:
Հայտարարությունների հիմքում Ն.Մալյանը դրել էր այն հանգամանքը, որ կոնկրետ այդ սորոսական կառույցը ամեն ինչ անում էր Հայկական բանակը կազմաքանդելու համար: Ինչպես տեսանք, Ռեստարտը հաջողել է, իսկ Նարեկը հիմա կալանավայրում է: Հիշեցնեմ, որ սորոսականներին ապօրինաբար արդարացրել էր հետագայում ապօրինաբար պաշտոնից ազատված դատավոր Դավիթ Հարությունյանը»,- գրել է Տ.Աթանեսյանը։

Адвокат подал жалобу в ЕСПЧ от имени Нарека Маляна
Адвокат Тигран Атанесян сегодня, 1 ноября, подал жалобу в ЕСПЧ от имени Нарека Маляна по уголовному делу о попытке похищения возле его дома 4 марта 2019 года.
«Напомню, что на Нарека совершили нападение и пытались похитить члены соросовской организации “Рестарт”, которые хотели отомстить Маляну из-за сделанных в его адрес заявлений.
Н. Малян основывал свои заявления на том, что именно эта структура Сороса делала все, чтобы расформировать Армянскую армию. Как мы видели, “Рестарт” состоялся, и Нарек сейчас находится под арестом. Напомню, что соросовцев незаконно оправдал судья Давид Арутюнян, который впоследствии был незаконно отстранен от должности», – написал Т. Атанесян.