Հայաստանի թիվ մեկ խնդիրը թշնամիներից ազատվելն է. Հարցում
Հայաստանի առաջ ծառացած թիվ մեկ խնդիրը ո՞րն է  այս պահին։  Panorama.am-ն այս հարցն ուղղեց փողոցում անցորդներին։
Հարցման մասնակիցների մեծ մասի համոզմամբ,առաջնայինը  խաղաղությունն ու անվտանգությունն են։
«Պետք է խաղաղություն լինի, մնացած ամեն ինչը մարդը կարող է ստեղծել, չնայած խաղաղությունն էլ է իր ձեռքում»,-ասաց մի կին։
«Պայքարել, որ պատերազմ չլինի»,-հավելեց մեկ ուրիշը։
Մի տղամարդ էլ կարևորեց Ռուսաստանի հետ դիվանագիտական հարաբերությունների հարցը.
«Թիվ մեկ խնդիրը Ռուսաստանի հետ ճիշտ հարաբերություն ունենալն է, որը ամբողջովին տապալել է այս կառավարությունը»։
«Պաշտպանունակություն՝ և՛ քաղաքական, և՛ ռազմական առումով, բայց նախ ստրատեգիական ռազմավարություն պիտի ունենալ երկիրը զարգացնելու ուղղությամբ»,-ասաց քաղաքացիներից մեկը՝ չցանկանալով խոսել տեսախցիկի առջև։

Корреспондент Panorama.am провел небольшой опрос среди жителей столицы, в частности, поинтересовавшись, какая проблема номер один стоит сейчас перед Арменией.
Большинство респондентов самой главной проблемой назвали мир и безопасности.
«Следует установить мир, а всё остальное можно будет создать с нуля, хотя и мир в его руках», – отметила одна из участниц опроса.
«Бороться, чтобы не было войны», – добавила другая.
Один из респондентов же подчеркнул важность вопрос дипломатических отношений с Россией.
«Проблема номер один — сформировать правильные отношения с Россией, и действующее правительство полностью провалило это», – отметил респондент.
«Обороноспособность и в политическом, и военном плане, но, прежде всего, следует сформировать стратегию в плане развития государства», – отметил один из граждан, не пожелав говорить перед камерами.